• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Lukašenko považuje vyhostenie wagnerovcov za hlúpe, okolité krajiny varujú pred zatvoreným hraníc

Lukašenko považuje vyhostenie wagnerovcov za hlúpe, okolité krajiny varujú pred zatvoreným hraníc

Ministri Poľska a pobaltských štátov vo svojom vyhlásení požiadali Lukašenkovu vládu, aby zo svojho územia vyhostila žoldnierov z Wagnerovej skupiny okamžite.

31.8.2023 (SITA.sk) - Bieloruský vodca Alexander Lukašenko označil požiadavky o vyhostenie žoldnierov z ruskej Wagnerovej skupiny z Bieloruska za „nerozumné a hlúpe“.

Situácia na hraniciach

Reagoval tak na žiadosť ministrov Poľska, Litvy, Lotyšska a Estónska, ktorí sa v pondelok stretli vo Varšave, aby prediskutovali situáciu na hraniciach s Bieloruskom, kde sú niektorí wagnerovci od neúspešnej júnovej vzbury. Informuje o tom spravodajský portál Politico.

„V Poľsku, Litve alebo iných pobaltských štátoch by nemal byť jediný zahraničný vojak. Potom môžeme tiež tvrdiť, že sa tu nachádzajú vojaci z iných krajín,“ vyhlásil Lukašenko počas stretnutia bezpečnostnej rady. „Ale zatiaľ sú to nerozumné a hlúpe požiadavky,“ dodal.

Vyhostenie wagnerovcov

Tiež žiadajú, aby odviedla nezdokumentovaných migrantov z pohraničných oblastí a poslala ich do domovských krajín. Zároveň varovali, že ak nastane „kritický incident“ na hraniciach s niektorou z ich krajín, zatvoria svoju hranicu s Bieloruskom.

Príchod wagnerovcov zvýšil napätie medzi Bieloruskom, Poľskom a Pobaltím. Krajiny susediace s Bieloruskom posilnili bezpečnosť na hraniciach. Bielorusko zas pri hraniciach s Poľskom a Litvou nedávno začalo vojenské cvičenia.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie