• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Ľudia by v prípade úradníckej vlády rozhodli inak ako poslanci, ukázal prieskum

Ľudia by v prípade úradníckej vlády rozhodli inak ako poslanci, ukázal prieskum

V prípade strany Hlas-SD by tí, čo by vláde vyslovili nedôveru, prevýšili tých, čo by vláde vyslovili dôveru o tri percentuálne body.

16.6.2023 (SITA.sk) - Ak by o dôvere pre úradnícku vládu Ľudovíta Ódora rozhodovali občania, pravdepodobne by ju získala. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO, ktorý zverejnila televízia Joj v diskusnej relácii Na hrane.

Podľa prieskumu by dôveru vláde určite vyslovilo 30 percent respondentov a asi vyslovilo ďalších 22,7 percenta. Naopak, určite by vláde dôveru nevyslovilo 23,2 percenta opýtaných a skôr nie ďalších 15,1 percenta.

Odpovedať na otázku o prípadnom vyslovení dôvery vláde nevedelo alebo nechcelo deväť percent respondentov.

Pokiaľ ide o politickú príslušnosť respondentov, dôveru vláde by určite alebo asi väčšinovo vyslovili voliči Progresívneho Slovenska, SaS, OĽaNO, KDH aj Sme rodina. Naopak, väčšinovo proti boli voliči strán Smer-SD, Republika a SNS. V prípade strany Hlas-SD by tí, čo by vláde vyslovili nedôveru, prevýšili tých, čo by vláde vyslovili dôveru o tri percentuálne body.

Agentúra AKO prieskum robila v období od 6. do 9. júna na reprezentatívnej vzorke 1 000 respondentov telefonickou formou.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Izrael pokračoval v bombardovaní Pásma Gazy po tom, ako USA vetovali rezolúciu OSN o okamžitom prímerí

izrael pokracoval v bombardovani pasma gazy po tom ako usa vetovali rezoluciu osn o okamzitom primeri

9.12.2023 (SITA.sk) - Izraelské bojové lietadlá v noci na sobotu bombardovali Pásmo Gazy vrátane niektorých zmenšujúcich sa kúskov územia na juhu, ktoré Jeruzalem odporučil palestínskym civilistom ako evakuačné oblasti.

Najnovšie bombardovanie prišlo po tom, ako USA vetovali rezolúciu Organizácie Spojených národov požadujúcu okamžité humanitárne prímerie v Gaze napriek tomu, že ju podporila väčšina členov Bezpečnostnej rady OSN.

Zomreli tisíce ľudí

Od začiatku vojny medzi Izraelom a militantným hnutím Hamas v Pásme Gazy podľa palestínskeho ministerstva zdravotníctva zomrelo viac ako 17 400 ľudí.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

Ministerstvo však nezverejňuje informácie, koľko obetí tvoria civilisti a koľko bojovníci.

Vojna vypukla po tom, ako Hamas začiatkom októbra vtrhol do južného Izraela a zabil zhruba 1 200 ľudí, prevažne civilistov. Zodpovednosť za civilné obete v Gaze podľa Izraela nesie hnutie Hamas, pretože civilistov využíva ako ľudské štíty.

USA naďalej odmietajú prímerie

Od prvého decembra, čiže od skončenia niekoľkodňového prímeria, bolo zabitých viac ako 2 200 Palestínčanov.

Napriek rastúcemu medzinárodnému tlaku administratíva amerického prezidenta Joea Bidena naďalej trvalé prímerie odmieta a tvrdí, že by umožnilo Hamasu prežiť a ohrozovať Izrael.


Počasie