• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Lörinc sa vzdal funkcie v predstavenstve VVS, ostatné mestá majú šancu na väčšie výnosy

Lörinc sa vzdal funkcie v predstavenstve VVS, ostatné mestá majú šancu na väčšie výnosy

Mestu Košice záleží na tom, aby ako najväčší akcionár VVS malo svojho zástupcu v predstavenstve spoločnosti.

21.9.2023 (SITA.sk) - Klub akcionárov Východoslovenskej vodárenskej spoločnosti (VVS) je sklamaný z odchodu zástupcu Košíc z predstavenstva VVS.

Bez zástupcu z Košíc

Podľa člena správnej rady Klubu akcionárov VVS a člena predstavenstva VVS Daniela Kratkeho považujú za prirodzené, aby Košice, ako najväčší akcionár vodárenskej spoločnosti, mali v jej vedení zastúpenie.

„Stav, keď Košice zastúpenie vo vedení VVS nemali, nebol šťastný a veril som, že zvolením nominanta Košíc, pána Ladislava Lörinca, v decembri 2022 sa normalizuje,“ uviedol. Lörinc sa však vzdal ako funkcie v predstavenstve VVS, tak aj v mestskej rade.

„Po neprehľadnej diskusii a rozhodovaní mestského zastupiteľstva, na ktoré nečakane a bez predošlého dôkladného oboznámenia poslancov s témou, primátor predložil materiál týkajúci sa Dlhopisového programu garantovaných výnosov VVS. Predložený materiál pritom obsahoval viaceré skreslené i nepravdivé údaje. Po zmätočnej diskusii poslanci neprijali k tomuto bodu programu dokonca žiadne z troch navrhnutých uznesení, a preto postoj mesta Košice k Dlhopisovému programu garantovaných výnosov je taký istý ako pred konaním mestského zastupiteľstva," uviedol Klub akcionárov VVS.

Mesto by pritom z Dlhopisového programu garantovaných výnosov mohlo získať každý rok 1,1 milióna eur, a teda počas doby splatnosti dlhopisov 20 rokov by išlo dohromady o temer 23 miliónov eur.

Objektívne informácie pre akcionárov

„Ak sa Košice tejto možnosti vzdajú, alebo sa o ňu pripravia, bude to znamenať väčšie výnosy pre ostatné mestá a obce, ktoré prejavili o výnosy z dlhopisov enormný záujem," vraví Kratky.


Dodáva, že je ich poslaním prinášať o programe objektívne informácie, aby sa akcionári mohli kvalifikovane rozhodovať, no nikoho nepresviedčajú a ani to nepotrebujú.


„Nie celkom rozumiem tomu, čo sa udialo, viaceré vyhlásenia aktérov sú prekvapivé, pretože sú v rozpore s ich predošlými krokmi, ale rozhodnutia Košíc, ako akcionára, sú vnútornou záležitosťou mesta a neprináleží nám ich akokoľvek hodnotiť. Verím, že situácia v Košiciach sa veľmi rýchlo upokojí a žiadnym spôsobom nenaruší spoluprácu dohodnutú v memorande ešte na sklonku minulého roka,“ dodal Kratky.


Upozornil pritom aj na dva fakty. V prvom rade členovia predstavenstva VVS zastupujú záujmy všetkých akcionárov, nie iba tých, ktorí ho do funkcie nominovali.


To, že niektorí akcionári vnímajú svojich nominantov vo VVS ako svojich vyslancov zastupujúcich výlučne ich záujmy podľa Kratkeho vyplýva z nepochopenia právnej úpravy.

Toxické prostredie

Rovnako nepovažuje za zdravé, ak zástupca akcionára charakterizuje situáciu vo vedení mesta ako toxické prostredie, typické napätím, neprehľadnosťou a bojmi, v rámci ktorých verejne odznievajú nepravdivé informácie. Takýto stav môže podľa Kratkeho sekundárne uškodiť i samotnej spoločnosti.


„Keď bude rozhodnutie poslanca Lörinca právoplatné a akceptované spoločnosťou VVS a.s., sme presvedčení, že poslanci mestského zastupiteľstva nájdu takého nominanta, ktorý bude akceptovateľný nielen vedením VVS, ale zároveň bude odborne zdatný, manažérsky pripravený a ľudsky spôsobilý tak, aby čo najlepšie dokázal zastúpiť záujmy mesta Košice aj jeho obyvateľov v predstavenstve spoločnosti VVS," uviedol pre agentúru SITA hovorca mesta Dušan Tokarčík. Doplnil, že poslanci mesta rozhodujú len o nominácii na člena predstavenstva spomedzi nich.

„Ohradzujeme sa voči tvrdeniam poslanca Lörinca, že mesto ignorovalo vzájomnú komunikáciu. Opakovane sme ho vyzývali na riadne informovanie akcionára, teda mesta Košice, napríklad listom z 26.mája 2023, kde sme ho vyzvali na spracovanie „Správy pre akcionára z členstva v riadiacom orgáne obchodnej spoločnosti VVS," uviedol tiež hovorca Košíc.


Dodal, že odpoveď bola hmlistá a namiesto konkrétnych informácií hovorila o mlčanlivosti a utajovaných dokumentoch a skutočnostiach vo VVS.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 30. november 2023

horoskopy na dnes stvrtok 30 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dnes ste vstali z postele tou správnou nohou. Bude sa vám dariť v práci i v súkromných záležitostiach. Deň je vhodný na menšie oslavy.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaše pozitívne vyžarovanie a otvorenosť, s akou konáte a vyjadrujete sa, vám otvára dvere. Dbajte však na to, aby ste nestratili doterajšiu úroveň a nenechali sa strhnúť k arogancii.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niečo alebo niekto na vás silno citovo zapôsobí. Zbystrite pozornosť pri sľuboch a nedajte sa omotať okolo prsta! Určite budú viac súvisieť s fantáziou ako s realitou.

Rak 22.6. - 22.7.

Mali by ste splniť, čo ste sľúbili. Ak budete príliš dlho otáľať, stratíte dôveru a dobré meno. Rozdrobenosť a nejednotnosť v rámci vášho konania a myslenia vás oberá prinajmenšom o čas.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie