• Dnes je: Utorok 25. januára 2022 meniny má Gejza

Lockdown očkovaniu proti koronavírusu nepomáha, Dáta bez pátosu upozornili na veľký prepad v záujme o vakcínu

Lockdown očkovaniu proti koronavírusu nepomáha, Dáta bez pátosu upozornili na veľký prepad v záujme o vakcínu

Pokračovať v tom, čo nefunguje je nezmysel.

Zavedením lockdownu nastal veľký prepad v záujme o očkovanie proti ochoreniu COVID-19. Vyplýva to z dát, ktoré na sociálnej sieti zverejnili analytici projektu Dáta bez pátosu.

Ešte pred začiatkom lockdownu sa počet záujemcov o očkovanie registrovaných v čakárni pohyboval na úrovni takmer 8 000. Odvtedy sa počet čakateľov znížil a pohybuje sa okolo hranice 2 000.

„Ak by sa hľadal presne dátum toho pádu krivky čakateľov v čakárni, tak treba odpočítať asi 10 dní,” upozornili matematici.

Prihovárajúc sa vláde a konzíliu odborníkov dodali, že je to ich zrkadlo pri plnení cieľa zvýšiť záujem o očkovanie prvou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19.

„Epidemická situácia sa na Slovensku 10 dní od zavedenia lockdownu viditeľne nezlepšila. Priemerné denné prírastky sa držia nad úrovňou 10-tisíc pozitívnych testov, počet hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 osciluje okolo úrovne 3400 a oproti minulému týždňu sa počet úmrtí zvýšil o 38 percent,“ uviedlo ministerstvo zdravotníctva.

Konzílium odborníkov okrem predĺženia lockdownu zároveň odporúča zvýšiť intenzitu kontrol zákazu vychádzania a home-officu. Odborníci navrhli aj nové opatrenie, ktorým je zavedenie režimu OTP vo vlakoch a na diaľkových autobusových linkách. Zníženie mobility je podľa konzília odborníkov najúčinnejším krátkodobým nástrojom na spomalenie šírenia ochorenia COVID-19. O návrhoch konzília bude v tomto týždni rozhodovať vláda.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie