• Dnes je: Štvrtok 28. septembra 2023 meniny má Václav

Lietadlá už Ukrajine poslali štyri krajiny, o slovenských stíhačkách MiG-29 rozhodne vláda a za je aj strana SaS (video)

Lietadlá už Ukrajine poslali štyri krajiny, o slovenských stíhačkách MiG-29 rozhodne vláda a za je aj strana SaS (video)

O tom, či budú stíhačky poslané na Ukrajinu, rozhodne vláda, nie parlament.

15.3.2023 (SITA.sk) - Strana Sloboda a Solidarita (SaS) je za poslanie stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu už od samého začiatku. Uviedli to podpredseda SaS Karol Galek a predseda Výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť a poslanec za SaS Juraj Krúpa na brífingu.

Krúpa súčasne pripomenul, že bývalá Koaličná rada sa dohodla, že o odoslaní MiGov na Ukrajinu rozhodne vláda, nie parlament.

Kompenzácie za poslanie

„Strana SaS robí maximum pre to, aby lietadlá MiG-29 mohli byť darované Ukrajine. Taktiež sa dá konštatovať, že sme urobili aj bodku v parlamente k tomuto rozhodnutiu o darovaniu MiGov," uviedol Krúpa s tým, že na brannobezpečnostnom výbore boli informovaní aj o možných kompenzáciách za poslanie MiGov.

„Čo bolo zaujímavé je, že tí poslanci a tie politické strany, ktoré nesúhlasia s darovaním stíhačiek, tak sa im táto kompenzácia vyslovene pozdávala a povedali, že s tým súhlasia, a že je to naozaj výhodné,“ doplnil Krúpa.

Rovnako uviedol, že na rokovaní boli oboznámení aj s tým, že Slovensko nie je prvou krajinou, ktorá by poslala Ukrajine lietadlá, pretože to urobili už štyri krajiny.

Ukrajincom poslúžia lepšie

Podpredseda strany SaS Karol Galek vyhlásil, že agresorom je Rusko, a preto je potrebné sa mu postaviť so všetkými prostriedkami, ktoré sú k dispozícii.

„V strane SaS sme presvedčení, že stíhačky MiG-29 omnoho lepšie poslúžia Ukrajincom pri obrane ich vlasti, ako keď sú zaparkované v našich hangároch a sú uzemnené a nevyužívané,“ uviedol Galek s tým, že na MiG-29 už nemá na Slovensku kto lietať a na ceste sú už nové stíhačky F-16.

„Slovensko bude mať za poskytnutie stíhačiek MiG-29 výhodnú kompenzáciu, ktorá je nezanedbateľná a mali by sme túto príležitosť využiť," doplnil Galek a vyhlásil, že pre stranu je absurdné, akým spôsobom sa k tejto situácii stavia Igor Matovič (OĽaNO) a opozícia, a nesúhlas s poskytnutím MiGov Ukrajine vníma ako politikárčenie.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 28. september 2023

horoskopy na dnes stvrtok 28 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Skôr ako sa niekomu zaviažete, dobre si všetko premyslite a pozisťujte, čo sa dá. Neskôr sa budete márne vyhovárať, že ste nemali dosť informácií. Opatrnosť je matkou múdrosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ťažko sa nájde vec, ktorá by vás mohla naplno uspokojiť. Čo môžete podniknúť, aby ste konečne zosúladili vlastné idey, to sú otázky, ktoré si kladiete a dnes môžete dostať na ne odpoveď.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Konajte rozvážne a premyslite si ďalšie kroky do budúcnosti. Nemyslite len na ťažkosti, mohli by ste prepadnúť pesimizmu. Vynechajte prácu s peniazmi!

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes zaznamenáte úspech skoro v každej oblasti vašej práce. Nesnažte sa však rozvíjať nové činnosti, nemuseli by ste ich zvládnuť. Dávajte pozor na cestách.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie