• Dnes je: Štvrtok 29. februára 2024 meniny má Radomír

Liberáli apelujú na KDH, aby sa nenechalo nalákať na sľuby a nepodporilo zmenu volebného systému

Liberáli apelujú na KDH, aby sa nenechalo nalákať na sľuby a nepodporilo zmenu volebného systému

Liberáli zastávajú názor, že vládna koalícia by sa mala zamerať na iné zmeny vo volebnom systéme.

15.11.2023 (SITA.sk) - Strana Sloboda a Solidarita (SaS) nesúhlasí so snahou o zmenu volebného systému zo strany lídra Hlasu-SD a predsedu parlamentu Petra Pellegriniho.

Extrémny prepad a nerovnosť hlasov

Liberáli tiež apelujú na Kresťanskodemokratické hnutie, aby na danú zmenu nepristúpilo a nenechalo sa nalákať na sľuby Hlasu alebo strany Smer-SD.

„Základnou premisou, prečo nemôžeme súhlasiť so zmenou volebného systému je, že ak majú zákony schvaľované parlamentom platiť pre celé Slovensko, ľudia si majú voliť kandidátov do parlamentu z celého Slovenska. Okrem iných argumentov je ďalším dôvodom extrémny prepad hlasov a nerovnosť hlasov v prípade vyššieho počtu volebných obvodov. Napríklad poslancovi z Medzilaboriec stačí na zvolenie po 3-tisíc hlasov, zatiaľ čo poslancovi z Nitry nemusí stačiť ani 15-tisíc,“ uviedol v reakcii na avizované snahy zmeniť volebný systém predseda SaS Richard Sulík.

Zmeny volebného systému

Dodal, že zvýšením volebných obvodov by nepribudlo demokracie ani by to nezlepšilo a neskvalitnilo politické zastúpenie v zákonodarnom orgáne. Liberáli zastávajú názor, že vládna koalícia by sa mala zamerať na iné zmeny vo volebnom systéme.

„Poďme diskutovať o oveľa potrebnejších zmenách vo volebnom systéme. ako je napríklad dvojkolová voľba v prípade väčšinových volieb, to je v prípade voľby županov, primátorov a starostov, či spojenie prezidentských volieb s eurovoľbami,“ navrhuje podpredseda SaS Branislav Gröhling.

Obrátil sa i na kresťanských demokratov, ktorých vyzval, aby na účelovú zmenu volebného systému nepristúpili, napriek tomu, že jeden volebný obvod neraz kritizovali a jeho zmenu mali i v programe.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 29. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 29 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 29. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nenechajte sa znechutiť momentálnou situáciou a pokračujte v nasadenom tempe. Nakoniec dobre viete, že čím viac prekážok máte pred sebou, tým viac vás to priťahuje.

Býk 21.4. - 21.5.

Intrigovanie a podráždenosť v komunikácii vám nepristane. Potlačte v sebe zlosť a mlčte, inak sa nepríjemne popálite. Očakáva vás príjemné prekvapenie vo vzťahoch.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Prestanete si všímať drobné problémy a sústredíte sa na vážne kroky v oblasti vášho profesionálneho záujmu. Niekto by chcel ťažiť z vašej nevedomosti.

Rak 22.6. - 22.7.

Môžete dosiahnuť veľa, ale zrieknite sa tvrdohlavosti. Snažte sa riešiť úlohy diplomaticky. Je na mieste opatrnosť pri styku s kontrolórom alebo revízorom.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 29. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie