• Dnes je: Utorok 28. novembra 2023 meniny má Henrieta

Letanovská označila koalíciu OĽaNO za prepadnutý hlas, podľa Jurinovej strana Demokrati odstúpi sama

Letanovská označila koalíciu OĽaNO za prepadnutý hlas, podľa Jurinovej strana Demokrati odstúpi sama

Pôvodným cieľom vzniku Demokratov bolo poskytnúť alternatívu pre demokratických voličov, ktorí nechceli voliť OĽaNO, no výsledok je ten, že oba politické subjekty sú v pásme ohrozenia.

26.8.2023 (SITA.sk) - Volebná jednotka koalície hnutia OĽaNO a priatelia, Kresťanskej únie a Za ľudí Erika Jurinová verí, že stranu Demokrati nebude potrebné vyzývať, aby pred voľbami odstúpili v prospech OĽaNO a priatelia, ale že k takémuto rozhodnutiu dospejú sami. Uviedla to v diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Sobotné dialógy.

Matovič nie je schopný spolupráce

Líderka kandidátky Demokratov Andrea Letanovská oponuje, že koalícia OĽaNO a priatelia je fakticky prepadnutým hlasom, lebo aj keby sa jej podarilo prekročiť potrebné kvórum a dostať sa do parlamentu, nemá koaličný potenciál.

Pripomenula, že predseda obyčajných ľudí Igor Matovič sa sám vylúčil zo spolupráce, keď si dal podmienku na vstup do koalície v podobe 500-eurovej odmeny za účasť vo voľbách. „Igor Matovič jasne ukázal, že nie je schopný spolupráce," povedala.

Obidve strany sú v ohrození

Jurinová tvrdí, že by, ani v prípade, ak by prekrúžkovala Matoviča a stala sa líderkou hnutia, podmienku 500-eurovej odmeny nezrušila. Líderka kandidátky obyčajných ľudí hodnotí rozdelenie hnutia OĽaNO negatívne, ona sama bola od začiatku proti. Myslí si, že cieľ tohto rozdelenia nebude naplnený.

Pripomenula, že pôvodným cieľom vzniku Demokratov bolo poskytnúť alternatívu pre demokratických voličov, ktorí nechceli voliť OĽaNO, no výsledok je ten, že oba politické subjekty sú v pásme ohrozenia. Letanovská neverí, že oddelenie frakcie predsedu Demokratov Eduarda Hegera bolo Matovičovým nápadom, pripomenula, že samotný líder obyčajných ľudí v súčasnosti hodnotí odtrhnutie Hegera a jeho frakcie ako negatívne.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 28. november 2023

horoskopy na dnes utorok 28 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 28. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

V práci pôjde všetko ani po masle. Dokážete sa dokonale sústrediť. Využite to na vyriešenie záležitostí, do ktorých ste doteraz nemali odvahu sa pustiť.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaša optimistická nálada poteší okolie. Zistíte, že to nie je s vašimi možnosťami také zlé, len sa treba zbaviť predsudkov a skúšať nové spôsoby.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Neberte tragicky, ak budete musieť urobiť niečo, o čo vás požiada partner. Radi by ste si poleňošili, ale zrejme sa vám to len tak ľahko nepodarí. Nechcete iste počúvať výčitky partnera.

Rak 22.6. - 22.7.

Vaše narábanie s financiami nie je práve najhospodárnejšie. Mal by sa vám prihlásiť človek, ktorý vám má čo povedať. Nechajte si dostatok času na rozhovor s ním.Všetky Horoskopy pre Utorok 28. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie