• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Ktoré nemocnice sú najtransparentnejšie? Tohtoročný víťaz si opäť obhájil svoje prvenstvo

Ktoré nemocnice sú najtransparentnejšie? Tohtoročný víťaz si opäť obhájil svoje prvenstvo

Medzi piatimi nemocnicami s najvyššou mierou transparentnosti v roku 2023 sa podľa metodiky INEKO umiestnila na druhom mieste piešťanská Nemocnica A. Wintera

Najtransparentnejšou nemocnicou roka 2023 je podľa aktuálneho hodnotenia inštitútom INEKO Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta (FNsP FDR) v Banskej Bystrici.

Ako nemocnica informuje na sociálnej sieti, je pre nich cťou, že opäť obhájili prvenstvo, obstáli v hodnotení 25 indikátorov transparentnosti a otvorenosti a získali 92,5 percentuálnych bodov.

„Veľmi si vážime toto hodnotenie, pretože si uvedomujeme, že celková situácia v transparentnosti sa na Slovensku z roka na rok zlepšuje,“ zhodnotila výsledok riaditeľka FNsP FDR Miriam Lapuníková, s tým, že deklarovala odhodlanosť nemocnicu posúvať aj v tejto oblasti stále ďalej.

Takto sa umiestnili ostatné

Medzi piatimi nemocnicami s najvyššou mierou transparentnosti v roku 2023 sa podľa metodiky INEKO umiestnila na druhom mieste piešťanská Nemocnica A. Wintera, na treťom mieste Fakultná nemocnica Trnava, štvrtá bola Ľubovnianska nemocnica, n.o. a piata Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina.

„Najtransparentnejšou nemocnicou, ktorá je prevádzkovaná súkromným subjektom, sa stala tento rok NsP Trebišov, a.s.,“ informuje na sociálnej sieti INEKO.

Na celkové výsledky si ešte počkáme

Transparentnosť je jednou zo šiestich základných oblastí, ktoré sú už po deviaty rok predmetom komplexného porovnávania nemocníc zo strany inštitútu INEKO. Medzi ďalšie oblasti patria kvalita poskytovanej zdravotnej starostlivosti, skúsenosť lekárov, náročnosť diagnóz, spokojnosť pacientov a hospodárenie. Celkové výsledky hodnotenia Nemocnica roka 2023, spolu za všetky posudzované oblasti, budú zverejnené v pondelok 4. decembra.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 21. február 2024

horoskopy na dnes stredu 21 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Ak nechcete vyvolať v okolí chaos, mali by ste dať najavo, že o tretieho nemáte záujem. Nerozčuľujte sa kvôli chybám iných, dôležité je, že ich nerobíte vy.

Býk 21.4. - 21.5.

Zdá sa, že dnešný večer bude veľmi zaujímavý. Ak čakáte návštevu, prinesie vám milú pozornosť, ak čakáte poštu, správy budú priaznivé. Je na mieste zachovať primeraný pokoj.

Blíženci 22.5. - 21.6.

V záležitosti svojho srdca nestrácajte trpezlivosť. Postupne sa vyriešia všetky problémy, ktoré sa dnes zdajú neprekonateľné. Ak pociťujete nedostatok energie, treba ju načerpať niekde v prírode.

Rak 22.6. - 22.7.

Už ráno sa s niekým pohneváte. I keď si to nepriznáte, na konflikte máte veľký podiel. Po nejakom rozhovore si uvedomíte, čo skutočne chcete.
Všetky Horoskopy pre Stredu 21. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie