• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Kto stojí za výbuchmi na plynovodoch Nord Stream? Trojica krajín to podľa Ruska úmyselne tají

Kto stojí za výbuchmi na plynovodoch Nord Stream? Trojica krajín to podľa Ruska úmyselne tají

Moskva bez dôkazov pripísala výbuchy západnej sabotáži. USA aj Ukrajina popreli, že by s výbuchmi mali niečo spoločné. Zodpovednosť poprelo aj Rusko.

Ruské ministerstvo zahraničia si v súvislosti s výbuchmi na plynovodoch Nord Stream v Baltskom mori z minulého roka predvolalo veľvyslancov Nemecka, Švédska a Dánska.

Rezort uviedol, že tak urobil na vyjadrenie protestu pre „úplný nedostatok výsledkov“ vyšetrovaní septembrových explózií. Kremeľ už skôr vyzýval na urýchlenie vyšetrovaní. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Dosiaľ nevysvetlené podvodné explózie na plynovodoch Nord Stream 1 a 2 sa odohrali v ekonomických zónach Švédska a Dánska. Obe krajiny tvrdia, že výbuchy boli úmyselné, ale zatiaľ nikomu nepripísali zodpovednosť. Incidenty vyšetruje aj Nemecko.

Trojica krajín podľa ruského ministerstva zahraničia úmyselne zdržiava a snaží sa zatajiť, kto stojí za výbuchmi.


„Bolo poznamenané, že tieto krajiny nemajú záujem zistiť skutočné okolnosti tejto sabotáže. Naopak, odkladajú svoje úsilie a snažia sa utajiť stopy a skutočných páchateľov zločinu, ktorí sú podľa nás dobre známe krajiny,“ uviedlo vo vyhlásení a zároveň skritizovalo nepriehľadnú povahu vyšetrovania a odmietnutie spolupráce s Ruskom.

Moskva bez dôkazov pripísala výbuchy západnej sabotáži. USA aj Ukrajina popreli, že by s výbuchmi mali niečo spoločné. Zodpovednosť poprelo aj Rusko.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie