• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Kotlebovci varili guláš na školskej akcii v Banskej Bystrici, mesto aj škola sa dištancujú

Kotlebovci varili guláš na školskej akcii v Banskej Bystrici, mesto aj škola sa dištancujú

Školský úrad, oddelenie školstva a mládeže mestského úradu v Banskej Bystrici súčasne upozornil ostatných riaditeľov základných škôl, aby boli obozretní a aby v budúcnosti neumožnili zneužívať školské akcie podobným spôsobom.

Mesto Banská Bystrica aj Základná škola Pieninská sa dištancujú od zneužitia víkendového podujatia „Planéta Zem sa usmieva“ na politickú prezentáciu strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko.

Ako informuje hovorkyňa banskobystrického primátora Dominika Adamovičová, celodenná akcia sa uskutočnila v sobotu 13. mája, pričom Radou rodičov poverená osoba zneužila podujatie na propagáciu vlastnej politickej strany pri varení guľášu.

Zneužitie školskej akcie

„Išlo o vyvrcholenie ročnej práce žiakov v oblasti environmentálnej výchovy. V rámci príprav a rozdelenia jednotlivých úloh Rada rodičov navrhla, že počas školskej akcie zabezpečí varenie a podávanie gulášu všetkým účastníkom. Radou rodičov poverená osoba však zneužila podujatie na propagáciu vlastnej politickej strany,“ popisuje hovorkyňa s tým, že riaditeľka školy priamo na podujatí vyzvala osoby zodpovedné za varenie gulášu, aby upustili od politickej prezentácie.

Mesto aj škola sa dištancujú

Dôvodom bolo aj znenie zákona, podľa ktorého sa v školách a v školských zariadeniach zakazuje činnosť politických strán a politických hnutí a ich propagácia. Základná škola Pieninská sa od tohto konania dištancuje a v budúcnosti prijme opatrenia, aby sa to neopakovalo.

Školský úrad, oddelenie školstva a mládeže mestského úradu v Banskej Bystrici súčasne upozornil ostatných riaditeľov základných škôl, aby boli obozretní a aby v budúcnosti neumožnili zneužívať školské akcie podobným spôsobom.

„Zároveň všetkých politikov dôrazne žiadame, aby do apolitických priestorov nevťahovali svoje politické aktivity,“ dodáva Adamovičová.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie