• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Kotlebovci chcú podať trestné oznámenie na každého člena vlády, ktorý súhlasil s odovzdaním migov Ukrajine

Kotlebovci chcú podať trestné oznámenie na každého člena vlády, ktorý súhlasil s odovzdaním migov Ukrajine

Podľa ĽSNS ide o zradu a spáchanie trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa.

17.3.2023 (SITA.sk) - Kotlebovci - Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS) chcú v piatok podať trestné oznámenie na každého člena vlády, ktorý zahlasoval za odovzdanie migov Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa ĽSNS ide o zradu a spáchanie trestného činu zneužívania právomoci verejného činiteľa. Na tlačovej besede to v piatok uviedol poslanec Národnej rady SR za ĽSNS Rastislav Schlosár.

Nedostali ubezpečenie

Poslanec Martin Beluský uviedol, že na brannobezpečnostnom výbore nedostali ubezpečenie, či takýmto krokom je alebo nie je ohrozená bezpečnosť SR, prípadne či nebude Slovensko priamo alebo nepriamo zatiahnuté do konfliktu medzi Ukrajinou a Ruskou federáciou.

„Tri štvrtiny obyvateľov nesúhlasia s tým, aby migy išli na Ukrajinu, napriek tomu dnes vláda rozhodla proti vôli občanov SR," zdôraznil Beluský s tým, že žiadna protihodnota, ani "900 miliónov či už 900 miliárd" nestojí za to, aby bola ohrozená bezpečnosť alebo život čo i len jedného obyvateľa Slovenska.

Nezostane tu ani jedna stíhačka

Schlosár je presvedčený, že týmto krokom bude Slovensko nielenže zatiahnuté do vojny s Ruskom, ale navyše je zásadným spôsobom ohrozená obranyschopnosť krajiny.

„Vo chvíli, keď SR opustí 13 stíhačiek, nezostane na Slovensku ani jedna," vyhlásil Schlosár. „Táto zrada je hrubým porušením Ústavy SR, lebo ústava hovorí jasne, že vláda v demisii nemá žiadnu kompetenciu rozhodovať o zásadných otázkach vnútornej a zahraničnej politiky," vyhlásil Schlosár.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie