• Dnes je: Štvrtok 29. februára 2024 meniny má Radomír

Košický obranca Dravecký sa stal druhým najmladším strelcom v histórii slovenskej extraligy

Košický obranca Dravecký sa stal druhým najmladším strelcom v histórii slovenskej extraligy

V mladšom veku ako Dravecký v minulosti skóroval jedine útočník Dalibor Dvorský.

1.11.2023 (SITA.sk) - Obranca slovenského hokejového šampióna HC Košice Vladimír Dravecký sa v utorňajšom zápase 15. kola najvyššej slovenskej súťaže 2023/2024 proti mužstvu HC Mikron Nové Zámky (5:1) zapísal do extraligovej histórie.

Najmladší strelec v dejinách

Keď v 52. minúte zvýšil na priebežných 4:1, stal sa vo veku 15 rokov, desať mesiacov a 12 dní druhým najmladším strelcom v dejinách slovenskej extraligy.

„Dostal som prihrávku a ešte som chvíľu uvažoval, či nemám prihrať Joonovi Jääskeläinenovi. Potom som sa však rozhodol, že to skúsim a už sme sa tešili,“ povedal pre web hockeyslovakia.sk rodák z anglického Manchestru a syn niekdajšieho reprezentačného kapitána Vladimíra Draveckého, v 38 rokoch stále aktívneho hráča vo farbách českého majstra z Třinca.

V mladšom veku ako Dravecký v minulosti skóroval jedine útočník Dalibor Dvorský, ktorý sa strelecky presadil vo veku 15 rokov a 232 dní.

Košičan sa však stal historicky najmladším extraligovým obrancom, ktorý sa zapísal do listiny strelcov. Okrem presného zásahu ho potešili aj tri body.

Tretí v tabuľke

„Oceliari“ sú v tabuľke tretí a keďže líder zo Spišskej Novej Vsi v utorok prehral na ľade Slovana Bratislava (2:4), na 1. miesto momentálne strácajú už len štyri body.

„Hlavné je, že sme vyhrali. Zo svojho gólu mám však samozrejme veľkú radosť. Je to skvelý pocit a ďakujem spoluhráčom za tento krásny moment. Som veľmi rád, že som mohol streliť prvý extraligový gól práve za Košice,“ poznamenal košický tínedžer.

Bezprostredne po návrate do šatne si Dravecký užil potlesk spoluhráčov a po očku ho už sledoval tímový pokladník Radek Deyl.

„Chlapci mi už vraveli, aby som volal otcovi a niečo mi poslal na účet. Bude to tuším za sto eur,“ uškrnul sa talentovaný obranca, ktorého otec získal v košickom drese dva majstrovské tituly.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Prokurátor vydal pokyn na opätovné obvinenie piatich zo siedmich osôb v kauze Gorila

prokurator vydal pokyn na opatovne obvinenie piatich zo siedmich osob v kauze gorila

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Alexander Feník vydal pokyn na opätovné obvinenie piatich zo siedmich osôb, ktorým bolo v kauze Gorila zrušené obvinenie. Uviedol to na utorkovom brífingu na pôde ÚŠP v Pezinku. „Ja som sa stotožnil s väčšinou tých podozrení," povedal.

Dôvod na zrušenie obvinenia siedmim osobám bol podľa neho čisto formálno-procesný. Doplnil, že je potrebné, aby podozrenia voči osobám boli preverené procesne čistým spôsobom. Pokiaľ ide o dve osoby, ktorým by obvinenie nemalo byť vznesené, Feník konštatuje nedostatočný dôkazný stav. „V prípade týchto osôb sa jednalo o podozrenie na porušovanie povinností pri správe cudzieho majetku," uviedol prokurátor.

Dôvod na zrušenie obvinení

Dôvodom na zrušenie obvinení podľa Feníka konkrétne bolo, že vyšetrovateľka prípadu Martina Babacsová v období rokov 2018 až 2022 pôsobila ako obecná poslankyňa, pričom za výkon funkcie poberala odmenu. V takomto prípade sa jej však podľa prokurátora zo zákona prerušuje výkon funkcie.

Viaceré úkony v rámci vyšetrovania tak budú musieť byť zopakované. Podľa neho však ide v tomto prípade o „relatívne v normálnom čase ukončené vyšetrovanie", pričom by mohlo byť ukončené do roku alebo roku a pol.

Dve rozhodnutia o sťažnostiach

V trestnej veci vyšetrovanej špecializovaným tímom Gorila dozorujúci prokurátor v uplynulých dňoch vydal dve rozhodnutia o sťažnostiach proti vzneseným obvineniam, pričom dve sťažnosti obvinených, týkajúcich sa uznesení o vznesení obvinenia z apríla 2023, zamietol ako nedôvodné, a na podklade ďalších siedmich sťažností napadnuté uznesenie o vznesení obvinenia z novembra 2022 zrušil a vec vrátil na nové konanie a rozhodnutie vyšetrovateľovi Národnej kriminálnej agentúry (NAKA). Informovala o tom v pondelok 19. februára hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Zuzana Drobová.

Zároveň dozorujúci prokurátor vo vzťahu k podozrivým konaniam, ktoré boli predmetom zrušeného uznesenia, vydal pokyn na ďalší procesný postup za účelom odstránenia nedostatkov formálno-procesného charakteru, pre ktoré dospel k záveru o potrebe zrušenia rozhodnutia vyšetrovateľky,“ uviedla Drobová.

Opätovné vznesenie obvinenia

K zrušeniu jedného z uznesení vyšetrovateľky došlo podľa nej v záujme zamedzenia pochybnosti o procesnej čistote postupu a stavu pri vydaní uznesenia.

Súčasne uložený pokyn smeruje k opätovnému vzneseniu obvinenia (ak tomu nebude brániť zmena v úprave premlčacích dôb v prípade nadobudnutia platnosti a účinnosti aktuálne prejednávanej novely Trestného zákona) proti tým podozrivým, u ktorých to opodstatňuje doposiaľ nazhromaždený dôkazný materiál, za súčasného odstránenia aj menej podstatných nedostatkov formulácie skutkového stavu a cizelácie právnej kvalifikácie,“ vysvetlila hovorkyňa.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila ešte v novembri 2022 finančníka Jaroslava Haščáka, bývalého ministra hospodárska Jirka Malchárka, bývalú predsedníčku výkonného výboru Fondu národného majetku SR Annu Bubeníkovú a ďalšie osoby zo založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny. Haščák čelil tiež obvineniu pre obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Celkovo vo veci obvinili sedem osôb.

Jirko Malchárek a Anna Bubeníková boli okrem založenia zločineckej skupiny stíhaní aj pre pokračovací obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a pre obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Ďalším obvineným bol bývalý člen výkonného výboru Fondu národného majetku Jozef Jurica. Ten bol tiež obvinený zo založenia zločineckej skupiny, pre pokračovací obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku a pre obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Medzi obvinenými figuruje bývalý podpredseda výkonného výboru štátneho Fondu národného majetku z čias vlády SDKÚ Peter Huňor. NAKA ho stíhala okrem založenia zločineckej skupiny aj pre pokračovací obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. Obvinení boli aj Vladimír Rigász a Stanislav Reguli pre obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku.


Počasie