• Dnes je: Utorok 07. decembra 2021 meniny má Ambróz

Kolobežky prichádzajú už aj do Zvolena, mesto však stanovilo jasné pravidlá

Kolobežky prichádzajú už aj do Zvolena, mesto však stanovilo jasné pravidlá

Mesto od prevádzkovateľa požaduje pravidelné kontroly, údržbu kolobežiek a informovanie verejnosti o bezpečnej jazde.

30.6.2021 (Webnoviny.sk) - Do Zvolena prichádzajú zdieľané elektrokolobežky. Ako informuje hovorca mesta Martin Svatuška, v záujme bezpečnosti radnica stanovila niekoľko podmienok. Prvou je obmedzenie rýchlosti kolobežiek po celej dĺžke námestia, pričom do priestorov pešej zóny nebude možné na nich vstúpiť vôbec.

Naša pešia zóna je stále neprístupná aj pre cyklistov, z tohto dôvodu je nelogické, aby bolo možné voziť sa na nej kolobežkou. Záujemcovia však môžu použiť pruh pre cyklistov vedúci pozdĺž námestia. Rýchlosť sme však požiadali obmedziť, nakoľko chceme čo najviac chrániť našich obyvateľov. E-kolobežky budú mať zakázaný vstup aj do priestoru Trhovej ulice a tiež parkov Ľ. Štúra v centre mesta, Š. Višňovského pri železničnej stanici a J. D. Matejovie na Zlatom potoku,“ uviedol hovorca.

Mesto od prevádzkovateľa požaduje pravidelné kontroly a údržbu kolobežiek a tiež informovanie verejnosti ohľadne bezpečnej jazdy. Možnosť zdieľania elektrokolobežiek je novinkou, ktorá môže výrazne uľahčiť presun obyvateľov po meste, na druhej strane je ťažké predvídať všetky prípadné situácie.

Aj preto mesto si vyhradzuje právo na doplnenie alebo zmenu podmienok a požiadaviek počas prevádzkovania služby. Ide o prípady, ak sa napríklad zistia nedostatky, alebo ak si to vyžiada bezpečnosť či plynulosť cestnej premávky.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie