• Dnes je: Sobota 24. februára 2024 meniny má Metej

Kolíková vyzvala generálneho prokurátora Žilinku, aby odstúpil z funkcie

Kolíková vyzvala generálneho prokurátora Žilinku, aby odstúpil z funkcie

Uviedla to na margo Žilinkovho vyhlásenia, že Úrad špeciálnej prokuratúry nie je pre fungovanie prokuratúry nevyhnutný.

8.12.2023 (SITA.sk) - Poslankyňa a bývalá ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (SaS) vyzvala generálneho prokurátora Maroša Žilinku, aby odstúpil z funkcie.

Uviedla to na margo Žilinkovho vyhlásenia, že Úrad špeciálnej prokuratúry nie je pre fungovanie prokuratúry nevyhnutný. Podľa generálnej prokuratúry je zároveň výlučnou právomocou zákonodarcu, pre akú organizáciu prokuratúry SR sa rozhodne.

Žilinka je ticho, keď idú zrušiť špeciálnu prokuratúru

„Považujem za nevídané, aby generálny prokurátor, osobitne ten, ktorý bol súčasťou špeciálnej prokuratúry, ktorý nikdy nijakým spôsobom nespochybňoval túto inštitúciu, bol ticho, keď idú zrušiť špeciálnu prokuratúru. A nielen, že sa nevie zastať špeciálnych prokurátorov, nevadí mu ani to, že vezmú spisy desiatkam špeciálnych prokurátorov a dajú ich krajským prokurátorom, ktorí o nich nič nevedia," upozornila poslankyňa.

Rezignoval na svoju funkciu a poslanie

Taktiež je podľa nej nevídané, že sa Žilinka neohradí ani voči spôsobu, akým chce nové zmeny zaviesť vláda Roberta Fica (Smer-SD). Kolíková zároveň informovala, že 30 špeciálni prokurátori vyjadrili odmietavé stanovisko voči plánovanému zrušeniu inštitúcie.

„Núti ma to prijať úvahu, že generálny prokurátor nie je slobodný pri svojom rozhodovaní. Ak takýmto spôsobom rezignoval na svoju funkciu, na svoje poslanie, má niečo ťaživé, čo ho obmedzuje vo svojom výkone funkcie," uviedla Kolíková.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 24. február 2024

horoskopy na dnes sobotu 24 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Býk 21.4. - 21.5.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Pri vašom spôsobe myslenia môžete ľahko naraziť na nepochopenie. Nechajte sa riadiť svojím šiestym zmyslom, ktorý vás dokáže lepšie usmerniť ako nejaká rozumová špekulácia.

Rak 22.6. - 22.7.

Neistota vás bude naďalej dráždiť. Mali by ste sa odreagovať, najlepšie v práci spojenej s fyzickou námahou. Zvýši to váš pokoj a zostanú po vás aj hmatateľné výsledky.
Všetky Horoskopy pre Sobotu 24. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie