• Dnes je: Utorok 09. augusta 2022 meniny má Ľubomíra

Kolíková má druhý pokus, odmietnuté zákony z reformy súdnej mapy môžu byť súčasťou pozmeňovákov

Kolíková má druhý pokus, odmietnuté zákony z reformy súdnej mapy môžu byť súčasťou pozmeňovákov

Šéfka rezortu spravodlivosti Mária Kolíková má záujem aj naďalej rokovať s koaličnými partnermi, aj s tými, ktorí nepodporili reformu justície.

21.2.2022 (Webnoviny.sk) - Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (nom. SaS) môže odmietnuté návrhy zákonov z reformy súdnej mapy dostať do druhého čítania prostredníctvom pozmeňujúcich návrhov.

Šéfka rezortu spravodlivosti má záujem aj naďalej rokovať s koaličnými partnermi, aj s tými, ktorí nepodporili reformu justície. Agentúru SITA o tom informoval Peter Bubla z tlačového oddelenia Ministerstva spravodlivosti Slovenskej republiky.

Poslanci Národnej rady SR 17. februára v prvom čítaní odmietli návrh zákona v súvislosti s novými sídlami a obvodmi krajských sudov a návrhy zákonov o zriadení mestských súdov v Bratislave a v Košiciach.

Ide o zákony, ktoré sú súčasťou novej súdnej mapy. Parlament však posunul do druhého čítania návrh zákona súvisiaceho s novými sídlami a obvodmi okresných súdov.

Viac k téme: Reforma justície, Reforma súdnictva, Súdna mapa


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie