• Dnes je: Streda 07. júna 2023 meniny má Róbert

Klimatický samit v Glasgowe nemusí priniesť žiadne výsledky, varuje šéf OSN Guterres

Klimatický samit v Glasgowe nemusí priniesť žiadne výsledky, varuje šéf OSN Guterres

Klimatická konferencia OSN sa Glasgowe začne 31.

29.10.2021 (Webnoviny.sk) - Nadchádzajúci samit o klíme v škótskom Glasgowe nemusí byť takým impulzom pre globálne úsilie v boji proti klimatickej zmene, aký si od neho mnohí ľudia sľubujú.

Vyhlásil to v piatok generálny tajomník Organizácie Spojených národov (OSN) António Guterres.

Smerujeme ku katastrofe

„Existuje vážne riziko, že Glasgow neprinesie výsledky,“ povedal novinárom Guterres pred začiatkom samitu skupiny G20 v Ríme.

Ako dodal, napriek tomu, že veľa krajín aktualizovalo svoje klimatické ciele, „stále smerujeme ku klimatickej katastrofe“.

Záväzky aj tak nebudú stačiť

Podľa generálneho tajomníka svetovej organizácie existujú „vážne otázky“ týkajúce sa niektorých záväzkov, ktoré i tak celkovo nebudú stačiť na to, aby sa zvyšovanie globálnej teploty udržalo pod dvoma stupňami Celzia, čo je ciel stanovený v rámci úsilia OSN o boji proti zmene klímy.

Lídri skupiny najväčších vyspelých a rozvíjajúcich sa svetových ekonomík G20, ktoré zodpovedajú za väčšinu produkcie skleníkových plynov, majú na stretnutí v Ríme šancu „dať (pred klimatickým samitom) veci do poriadku“, dodal Guterres.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Autobus plný detí sa za obcou Lubina zrazil s autom, cestu museli uzavrieť (foto)

autobus plny deti sa za obcou lubina zrazil s autom cestu museli uzavriet foto

7.6.2023 (SITA.sk) - Na ceste III/1239 za obcou Lubina v okrese Nové Mesto nad Váhom sa zrazil autobus s osobným autom. Informujú o tom polícia na sociálnej sieti Facebook .

V autobuse sa viezlo 27 detí a štyri dospelé osoby. „Zranený vodič motorového vozidla, ktorý bol zakliesnený vo vozidle, je v starostlivosti záchranárov a letecky bol prevezený do nemocnice," priblížila polícia s tým, že všetky deti sú bez zranenia.

Cestu lll/1239 museli po nehode uzavrieť.


Počasie