• Dnes je: Štvrtok 28. septembra 2023 meniny má Václav

Klaus vyjadril podporu strane Smer vo voľbách, kritizuje médiá aj stav slovenskej spoločnosti

Klaus vyjadril podporu strane Smer vo voľbách, kritizuje médiá aj stav slovenskej spoločnosti

Bývalý český prezident Václav Klaus.

Český exprezident Václav Klaus považuje výsledky septembrových predčasných volieb u nás za dôležité nielen pre samotné Slovensko, či ďalší vývoj v Strednej Európe, ale aj v Európe ako celku.

Kritika médií a slovenskej spoločnosti

Český exprezident to píše v liste, na ktorý upozornil portál iDNES.cz. Klaus v ňom jednoznačne vyjadril podporu Robertovi Ficovi, strane Smer-SD a tiež kritizoval médiá a stav slovenskej spoločnosti.

„Pozorne sledujeme predvolebné debaty a celú atmosféru na Slovensku. Sme znepokojení a vo vašom úspechu vidíme šancu, aby Slovensko zostalo demokratickou krajinou a aj samo sebou,“ píše Klaus.

Bitka na tlačovke Smeru

Vyjadril tiež svoje znepokojenie nad tým, čo sa udialo na stredajšej tlačovej konferencii smerákov, ktorú narušil predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič.


„Zhodujeme sa s vami, že je potrebné sa oprieť o občanov Slovenska, o slovenského voliča, a nie o komentáre v New York Times či iných zahraničných médiách, vrátane českých,“ myslí si Klaus. List zaslal po spomínanom incidente na tlačovke Smeru, kde sa exminister Robert Kaliňák pochytil s Matovičom a lídrovi OĽaNO uštedril ranu aj člen strany Richard Glück.


„Berte tento list ako výraz našej podpory v závere predvolebného súboja. Aj keď sa z mediálnych správ môže zdať, že u nás stúpencov nemáte, môžeme vás ubezpečiť, že tomu tak nie,“ uzavrel Klaus.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 28. september 2023

horoskopy na dnes stvrtok 28 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Skôr ako sa niekomu zaviažete, dobre si všetko premyslite a pozisťujte, čo sa dá. Neskôr sa budete márne vyhovárať, že ste nemali dosť informácií. Opatrnosť je matkou múdrosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ťažko sa nájde vec, ktorá by vás mohla naplno uspokojiť. Čo môžete podniknúť, aby ste konečne zosúladili vlastné idey, to sú otázky, ktoré si kladiete a dnes môžete dostať na ne odpoveď.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Konajte rozvážne a premyslite si ďalšie kroky do budúcnosti. Nemyslite len na ťažkosti, mohli by ste prepadnúť pesimizmu. Vynechajte prácu s peniazmi!

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes zaznamenáte úspech skoro v každej oblasti vašej práce. Nesnažte sa však rozvíjať nové činnosti, nemuseli by ste ich zvládnuť. Dávajte pozor na cestách.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 28. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie