• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

KDH posilní František Mikloško, v politike má vraj stále čo povedať (video)

KDH posilní František Mikloško, v politike má vraj stále čo povedať (video)

Podľa Majerského je Mikloško výrazná osobnosť, ktorá má aj v dnešnej dobe v slovenskej politike čo povedať.

29.5.2023 (SITA.sk) - Kandidátku Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) pre septembrové parlamentné voľby posilní František Mikloško. Uviedol to na pondelkovej tlačovej besede predseda KDH Milan Majerský. Ako uviedol, na kandidačnej listine spájajú konzervatívne a kresťanskodemokratické osobnosti.

Výrazná osobnosť

Vo chvíli, keď sa k nám vracia, treba povedať niekoľko zásadných odkazov. Boli to kresťanskí demokrati, ktorí vždy, keď bolo ťažko, dokázali vziať opraty politiky do svojich rúk a vrátiť spoločnosť k zodpovednosti a k úspechu, v čase po druhej svetovej vojne postavili Európu na nohy, výrazne prispeli k formovaniu demokracie a právneho štátu na Slovensku a v čase dnešnej krízy pomôžu Slovensko vrátiť k normálnemu životu," vyhlásil Majerský.

Mikloško uviedol, že ak by sa k moci dostal znovu Robert Fico, tak by spoločnosť upadla do depresie, pretože sa nevie pohnúť ďalej, nevie zápasiť s problémami, ktoré sú prítomné celý ponovembrový vývoj.

Staronová posila

Ja túto situáciu porovnávam s 89. rokom, a teda v súvislosti s KDH, ktoré vtedy nemalo veľké osobnosti a za čias komunizmu neboli pripustení k miestam. KDH obrovskou vôľou a nasadením zohralo historickú úlohu pri zápase o demokraciu na Slovensku. Deväťdesiate roky sa niesli v znamení zápasu KDH s predstaviteľmi mečiarizmu," pripomenul Mikloško s tým, že v tomto zápase vyrástla prvá zásadná kresťanskodemokratická generácia, ktorá rozhodovala aj o tom, že Slovensko vstúpilo do EÚ a NATO.

Dnes to vidím podobne. Považujem za kľúčové, aby sme pochopili, že KDH tam musí byť a svojou vôľou a zanietením a túžbou pomôcť Slovensku bude hrať kľúčovú rolu," vyhlásil Mikloško.

Majerský doplnil, že po dvoch vládach smeru a jednej vláde OĽaNO si ľudia na Slovensku zaslúžia, aby sa mali dobre. „Som presvedčený že KDH môže prinavrátiť normálny život na Slovensko, a to, aby sa ľudia mali lepšie. O to viac ma teší, že k tejto zmene môže výrazným spôsobom môže prispieť naša staronová posila František Mikloško," uzavrel predseda KDH.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie