• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Káva za päť eur či „mastné“ sumy v reštauráciách. Chorváti si priznali, že to s cenami prepískli

Káva za päť eur či „mastné“ sumy v reštauráciách. Chorváti si priznali, že to s cenami prepískli

Nie všetkým však prekážali ceny v Chorvátsku. „Páči sa mi ponuka v Záhrebe, jedlo tu milujeme! Myslím, že ceny sú v poriadku. Nie je to lacné, ale ani príliš drahé,“ vraví Thomas z Nemecka.

Predražené občerstvenie aj nápoje, vysoké ceny vstupného či atrakcií a niekedy poriadne „mastné“ cenovky v reštauráciách.

V Chorvátsku sa sebakriticky pustili do hodnotenia tohtoročných letných mesiacov.

Ako uviedol web danas.hr, s kopčekom zmrzliny za štyri eurá, kávou za päť eur, palacinkou za 4,50 či pizzou za 15 eur to vraj prepískli a priznali, že mnoho vecí v oblasti turizmu mohli urobiť lepšie.

Príliš drahá destinácia?

Nad zdražovaním, ktoré sa malo schovať za prechod Chorvátska k jednotnej európskej mene, dvíhali obočie nielen zahraniční turisti v krajine, do ktorej každoročne v lete vyrážajú tisícky Slovákov, ale i domáci. „Sme príliš drahou destináciou,“ priznávajú sebakriticky Chorváti.

Francúzi Anne a Noa na konci cesty cez Pulu, Trogir a Šibenik novinárom z webu danas.hr povedali, že sa im chorvátske pobrežie veľmi páčilo, ale šokovali ich ceny na plážach aj drahé vstupy do národných parkov. „Problém tiež je, že všetky reštaurácie sú rovnaké. Ponúkajú len pizzu, ňoky a cestoviny. Nič viac. Chceli by sme väčší výber,“ sťažuje sa Noa.

Vysoké ceny v krajine

Nie všetkým však prekážali ceny v Chorvátsku. „Páči sa mi ponuka v Záhrebe, jedlo tu milujeme! Myslím, že ceny sú v poriadku. Nie je to lacné, ale ani príliš drahé,“ vraví Thomas z Nemecka.


Web Croatia Week priznáva, že vysoké ceny v krajine časť turistov odradili a obsadenosť ubytovacích zariadení bola tento rok o desať percent nižšia ako v predchádzajúcom roku.


„Hostia sa sťažujú na predražené, často hanebne nekvalitne zariadené apartmány, ktoré stoja aj viac ako sto eur na deň. Podľa tradičných ukazovateľov, príchodov a prenocovaní, však máme za sebou ďalšiu dobrú sezónu,“ uvádza web danas.hr.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie