• Dnes je: Utorok 07. februára 2023 meniny má Vanda

Karas chce pri novelizácii trestných kódexov spolupracovať s Talianmi, v konfiškácii majetku mafie majú skúsenosti

Karas chce pri novelizácii trestných kódexov spolupracovať s Talianmi, v konfiškácii majetku mafie majú skúsenosti

K agende prepadnutia majetku pochádzajúceho z trestnej činnosti bude nasledovať stretnutie na expertnej úrovni.

26.11.2022 (Webnoviny.sk) - Medzinárodný deň za odstránenie násilia páchaného na ženách a dôležitosť jeho prevencie si v piatok 25. novembra na stretnutí v Ríme pripomenuli minister spravodlivosti SR Viliam Karas a jeho taliansky rezortný kolega Carlo Nordio.

Ako ďalej v tlačovej správe informuje Ministerstvo spravodlivosti SR, Karas na stretnutí taktiež požiadal Nordia o spoluprácu pri novelizácii trestných kódexov a využitia talianskych skúseností v boji proti organizovanému zločinu.

„Hovorili sme aj o využívaní trestu prepadnutého majetku, kde by sme sa tiež mohli inšpirovať. Taliansko je v problematike konfiškácie majetku, a hlavne jeho následným využívaním zo strany štátu, na vysokej organizačnej úrovni," uviedol Karas.

K agende prepadnutia majetku pochádzajúceho z trestnej činnosti bude nasledovať stretnutie na expertnej úrovni, ktoré bude venované výmene skúseností priamo z praxe za účelom transferu know-how a jeho prispôsobeniu na slovenské podmienky, informoval rezort spravodlivosti.

V rámci diskusie sa šéfovia rezortov venovali aj tematike alternatívnych trestov, nutnosti skrátenia trvania trestným konaní a reforme súdnej mapy.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskop na dnes Utorok 7. február 2023

horoskop na dnes utorok 7 februar 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 7. február 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dobre si zvážte prednosti a nevýhody plánu, ktorý sa chystáte zverejniť. Vyvoláte nervozitu a možno aj hádky. Nebolo by príjemnejšie stráviť pekné chvíle na prechádzke?

Býk 21.4. - 21.5.

Vďaka optimistickému prístupu prežijete dnešok bez problémov. Nesplníte síce to, čo ste si predsavzali, ale máte dobrý dôvod na spokojnosť. Aj zajtra bude deň.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niekto, na kom vám veľmi záleží, vás dnes prekvapí láskou a vrúcnosťou. Prijmite city s radosťou, otáľanie môže vyvolať nedorozumenie.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty vám prinesú šťastie v súkromnom živote. Nejaká nová šanca vás vyľaká, ale predsa pozbierate odvahu a sebavedomie. Už večer urobíte prvé kroky.


Všetky Horoskopy pre Utorok 7. február 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie