• Dnes je: Pondelok 04. marca 2024 meniny má Kazimír

Karas chce pri novelizácii trestných kódexov spolupracovať s Talianmi, v konfiškácii majetku mafie majú skúsenosti

Karas chce pri novelizácii trestných kódexov spolupracovať s Talianmi, v konfiškácii majetku mafie majú skúsenosti

K agende prepadnutia majetku pochádzajúceho z trestnej činnosti bude nasledovať stretnutie na expertnej úrovni.

26.11.2022 (Webnoviny.sk) - Medzinárodný deň za odstránenie násilia páchaného na ženách a dôležitosť jeho prevencie si v piatok 25. novembra na stretnutí v Ríme pripomenuli minister spravodlivosti SR Viliam Karas a jeho taliansky rezortný kolega Carlo Nordio.

Ako ďalej v tlačovej správe informuje Ministerstvo spravodlivosti SR, Karas na stretnutí taktiež požiadal Nordia o spoluprácu pri novelizácii trestných kódexov a využitia talianskych skúseností v boji proti organizovanému zločinu.

„Hovorili sme aj o využívaní trestu prepadnutého majetku, kde by sme sa tiež mohli inšpirovať. Taliansko je v problematike konfiškácie majetku, a hlavne jeho následným využívaním zo strany štátu, na vysokej organizačnej úrovni," uviedol Karas.

K agende prepadnutia majetku pochádzajúceho z trestnej činnosti bude nasledovať stretnutie na expertnej úrovni, ktoré bude venované výmene skúseností priamo z praxe za účelom transferu know-how a jeho prispôsobeniu na slovenské podmienky, informoval rezort spravodlivosti.

V rámci diskusie sa šéfovia rezortov venovali aj tematike alternatívnych trestov, nutnosti skrátenia trvania trestným konaní a reforme súdnej mapy.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 3. marec 2024

horoskopy na dnes nedelu 3 marec 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 3. marec 2024

Baran 21.3. - 20.4.

V úlohe, ktorú chcete dnes vyriešiť, potrebujete mať úplne jasno. Dajte si veci vysvetliť. Dávajte si pozor na cestách a pri športovaní.

Býk 21.4. - 21.5.

Deň ako stvorený na investíciu väčšej sumy peňazí. Ak budete mať možnosť uzavrieť zmluvy alebo dostanete prísľuby súvisiace s financiami, neváhajte!

Blíženci 22.5. - 21.6.

Získali ste povesť, že si viete pomôcť v každej situácii. V hre sa dobre vyznáte, aj v tlačenici. Kto sa na vás dnes obráti, nebude sklamaný, pomoc iste neodmietnete.

Rak 22.6. - 22.7.

Dávajte si pozor na hospodárenie s peniazmi! Najmä dnes vaše nároky vysoko prevýšia vaše finančné možnosti. Čítajte inzeráty, mohli by ste niečo získať.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 3. marec 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie