• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Juventus čelí obvineniam z podvodu pri vyplácaní miezd hráčom počas pandémie, peniaze im mal dávať klub tajne

Juventus čelí obvineniam z podvodu pri vyplácaní miezd hráčom počas pandémie, peniaze im mal dávať klub tajne

Až 23 hráčov súhlasilo so znížením platu na štyri mesiace, aby pomohli klubu prečkať krízu.

20.5.2023 (SITA.sk) - Talianska futbalová federácia (FIGC) obvinila klub Juventus Turín a siedmich bývalých členov vedenia "starej dámy" z údajného podvodu pri vyplácaní miezd futbalistom počas pandémie koronavírusu.

Juventus oficiálne hráčom neplatil, no v skutočnosti im vraj tajne vyplácal peniaze a futbalisti sa reálne vzdali len mesačného platu.

Klub čaká ďalšie pojednávanie

Medzi obvinenými sú niekdajší prezident klubu Andrea Agnelli, viceprezident Pavel Nedvěd a športový riaditeľ Fabio Paratici. Na Juventus Turín tak čaká ďalšie súdne pojednávanie a znova by mohol prísť o body.

Taliansky najvyšší športový súd klubu pred mesiacom vrátil 15 bodov do tabuľky Serie A 2022/2023, o ktoré prišiel pre trest za finančné machinácie. Aktuálne sú "bianconeri" na druhej priečke a bojujú o účasť v Lige majstrov pre budúcu sezónu.

Prípadom s finančnými machináciami sa zaoberá odvolací súd FIGC, výsledok nového procesu však zrejme nebude známy do konca aktuálnej sezóny. Juventus preto dostal odpočítané body späť a prípadný ďalší trest si odpyká až v budúcom ročníku.

Prokuratúra v Turíne momentálne rieši Agnelliho a ďalších 11 bývalých členov klubu aj v súvislosti s údajným podvodom na milánskej burze, falošným účtovníctvom či manipuláciou s trhom.

Nedvěd aj ďalší uspeli s odvolaním

Vo vedení Juventusu v novembri nastalo "zemetrasenie", keď z funkcií odstúpili šéf klubu Andrea Agnelli, viceprezident Pavel Nedvěd, výkonný riaditeľ Maurizio Arrivabene aj celá správna rada.

Spomenutí predstavitelia klubu údajne v rokoch 2018 až 2020 nelegálne brali provízie z prestupov hráčov a investorom vykazovali falošné zisky. Všetci boli potrestaní zákazom činnosti, no Nedvěd i ďalší uspeli s odvolaním a trest im zrušili.

Agnellimu aj bývalému športovému riaditeľovi Fabiovi Paraticimu, ktorý od roku 2021 pôsobil v anglickom klube Tottenham Hotspur, súd potvrdil dištanc.

Paratici v reakcii na neúspešné odvolanie odstúpil v apríli z funkcie riaditeľa pre futbal v londýnskom klube Tottenham Hotspur. Jeho dištanc na 30 mesiacov zostal v platnosti nielen v Taliansku, ale celosvetovo.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 4. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 4 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Pokračujete vo včerajšom pracovnom nasadení? Ak áno, môžete dnes veľmi ľahko dosiahnuť úspech. V súkromí sa vám splní nejedno želanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak vám dnes ponúknu nové zamestnanie, berte ho so "všetkými desiatimi". Dnes je tá najvhodnejšia konštelácia k novým začiatkom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete mať možnosť získať nové kontakty. Bude dobré, keď si urobíte reklamu. Nemali by ste sedieť v kúte a čakať na to, kedy si vás niekto všimne.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak sa stretnete so silnejším protivníkom, nevzdávajte sa. Obhajujte vaše myšlienky za každú cenu. K partnerovi buďte opatrní, nežiarlite.Všetky Horoskopy pre Pondelok 4. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie