• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Jednota dôchodcov podpísala memorandum s hnutím Republika, sľúbilo zaviesť „reálne“ vyššie dôchodky

Jednota dôchodcov podpísala memorandum s hnutím Republika, sľúbilo zaviesť „reálne“ vyššie dôchodky

S Hlasom-SD podpísala Jednota dôchodcov memorandum 5. apríla tohto roku

4.5.2023 (SITA.sk) - Jednota dôchodcov Slovenska v štvrtok v Národnej rade SR podpísala memorandum o spolupráci s hnutím Republika. Hnutie sa v ňom zaviazalo zlepšiť postavenie a životnú úroveň dôchodcov na Slovensku v prípade, že bude súčasťou budúcej vlády.

Deklaruje, že chce zastaviť zdražovanie potravín, zlepšiť kvalitu zdravotnej starostlivosti a vrátiť do spoločnosti aj do politiky úctu k starším.

Zvyšovanie dôchodkov

Starobné dôchodky chce zvýšiť tak, „aby boli reálne vyššie, nielen núdzovo "valorizované" o zdražovanie,“ uviedla Republika vo svojom stanovisku.

Už predtým podpísala Jednota dôchodcov Slovenska memorandum o spolupráci aj so stranami Smer-SD a Hlas-SD a jej zástupcovia vystúpili na tlačových konferenciách týchto strán. Podpredsedníčka Hlasu-SD Denisa Saková v tom problém nevidí.

Hľadajú opornú barličku

Ja to hodnotím tak, že je to aktivita jednoty dôchodcov a keďže táto vláda na dôchodcov úplne zabudla, tak asi hľadajú opornú barličku úplne všade v opozícii, kde môžu, aby bola ich sila ešte väčšia,“ povedala.

S Hlasom-SD podpísala Jednota dôchodcov memorandum 5. apríla tohto roku, pričom šéf strany Peter Pellegrini seniorom sľúbil pravidelné príspevky na činnosť, ak bude vo vláde. V ten istý deň si dohodu s penzistami aktualizoval aj Smer-SD, ktorý s nimi spolupracuje už dlhšie. V roku 2020 podpísali memorandum aj s predsedom Národnej rady SR Borisom Kollárom.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie