• Dnes je: Utorok 22. júna 2021 meniny má Paulína

Jedna z posledných nezávislých rozhlasových staníc prišla o vysielaciu licenciu

Jedna z posledných nezávislých rozhlasových staníc prišla o vysielaciu licenciu

Liberálno-komerčná stanica Klubrádió vysielajúca v Budapešti a okolí si nárokovala na predĺženie rádiofrekvencie, no mediálny regulačný orgán to odmietol.

9.2.2021 (Webnoviny.sk) - Jedna z posledných maďarských nezávislých rozhlasových staníc bude môcť vysielať už iba prostredníctvom internetu. Tamojší súd v utorok potvrdil rozhodnutie maďarského mediálneho regulačného orgánu nepredĺžiť stanici vysielaciu licenciu.

Liberálno-komerčná stanica Klubrádió vysielajúca v Budapešti a okolí si nárokovala na predĺženie rádiofrekvencie, ktorú používala. Mediálny regulačný orgán to však odmietol, čo opäť rozvírilo diskusiu o slobode tlače a politickom vplyve na maďarskom mediálnom trhu.

Generálny riaditeľ rádia András Arató označil verdikt súdu ako „hanebný“ a uviedol, že stanica sa plánuje odvolať na maďarskom najvyššom súde. „Sme svedkami verdiktu, ktorý slúži nekonečne zbabelému, nedemokratickému a neliberálnemu systému. Nie je to prekvapenie, ale je to smutné,“ poznamenal Arató.

Sloboda tlače v Maďarsku sa značne zhoršila od roku 2010, keď sa k moci vrátil súčasný premiér Viktor Orbán. Vláda kontroluje stovky médií prostredníctvom fondu, pričom ich podporuje veľkými prostriedkami od daňových poplatníkov bez ohľadu na počet divákov alebo čitateľov.

Viac k téme: internet, kontrola, médiá, rozhlasové vysielanie, sloboda tlače

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie