• Dnes je: Nedeľa 13. júna 2021 meniny má Anton

Inšpekcia práce preverí dodržiavanie práva zamestnancov na prácu z domu

Inšpekcia práce preverí dodržiavanie práva zamestnancov na prácu z domu

Sankcie za porušenia budú udeľované v zmysle zákona o inšpekcii práce.

5.2.2021 (Webnoviny.sk) - Inšpekcia práce preverí dodržiavanie práva zamestnancov na prácu z domu. V tlačovej správe o tom informoval hovorca Národného inšpektorátu práce Ladislav Kerekeš. „Desiatky inšpektorov práce zo všetkých krajov Slovenska sa od pondelka 8. februára zapoja do mimoriadnej previerky," uviedol hovorca a dodal, že inšpekcie sa zamerajú predovšetkým na dohľad nad plnením povinností zamestnávateľov podľa zákona o BOZP.

„Súčasťou previerok bude najmä preverenie nevyhnutnosti prítomnosti zamestnancov na pracovisku a využitia možnosti zamestnávateľov na nariadenie výkonu práce zamestnancov z domácnosti," doplnil.

Prioritne sa inšpektori zamerajú na aktuálne podnety zamestnancov ako aj na zamestnávateľov v rizikových oblastiach, kde je vyššia pravdepodobnosť závažných nedostatkov a nesystematického prístupu k BOZP. „Sankcie za zistené porušenia budú udeľované v zmysle zákona o inšpekcii práce, pričom inšpektoráty práce budú prihliadať na mieru závažnosti porušenia a jeho prípadné následky," uzavrel hovorca.

Viac k téme: Národný inšpektorát práce, práca z domu

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie