• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Huliak, Gašpar, Mikulec, Bihariová a ďalší. Poslanci si zvolili predsedov parlamentných výborov

Huliak, Gašpar, Mikulec, Bihariová a ďalší. Poslanci si zvolili predsedov parlamentných výborov

Poslanci si zvolili aj predsedov kontrolných parlamentných výborov.

25.10.2023 (SITA.sk) - Poslanci si na ustanovujúcej schôdzi zvolili aj predsedov parlamentných výborov. Predsedom výboru pre európske záležitosti bude Ján Ferenčák (Hlas-SD), predsedom ústavnoprávneho výboru sa stal Miroslav Čellár (Hlas-SD), predsedníčkou výboru pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport sa stala Lucia Kurilovská (Hlas-SD).

Zahraničný výbor má Kéry

Poslanec strany Hlas-SD Róbert Puci bude predsedať výboru pre hospodárske záležitosti a šéfom výboru pre financie a rozpočet bude Ján Blcháč (Hlas-SD).

Ján Richter (Smer-SD) bude predsedom výboru pre sociálne veci, predsedom výboru pre zdravotníctvo bude Vladimír Baláž (Smer-SD), výboru pre obranu a bezpečnosť bude šéfovať Tibor Gašpar (Smer-SD) a zahraničnému výboru bude predsedať Marián Kéry (Smer-SD).

Foto: Ustanovujúca schôdza parlamentu

Predsedom výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie bude poslanec Slovenskej národnej strany (SNS) Rudolf Huliak.

Kontrolné parlamentné výbory

Roman Michelko (SNS) bude predsedom výboru pre kultúru a médiá. Predsedom výboru pre verejnú správu a regionálny rozvoj bude Michal Šipoš (Slovensko). Výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny bude predsedať Lucia Plaváková (PS).

Foto: Novozvolení poslanci parlamentu

Predsedom osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) sa stal Roman Mikulec (Slovensko), predsedníčkou osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Slovenskej informačnej služby (SIS) je Mária Kolíková (SaS), šéfom osobitného kontrolného výboru na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva je Tomáš Valášek (PS) a za predsedníčku výboru na preskúmavanie rozhodnutí NBÚ bola zvolená Irena Bihariová (PS).

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie