• Dnes je: Štvrtok 22. februára 2024 meniny má Etela

Holandsko a Dánsko poskytnú Ukrajine stíhačky F-16, piloti sa už učia aj angličtinu

Holandsko a Dánsko poskytnú Ukrajine stíhačky F-16, piloti sa už učia aj angličtinu

Holandský premiér tiež zdôraznil, že je dôležité, aby Ukrajina mala infraštruktúru potrebnú na servis lietadiel F-16.

21.8.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj počas návštevy Holandska oznámil, že „na ukrajinskej oblohe bude“ 42 stíhačiek F-16. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda.

Bližšie nešpecifikované podmienky

Zelenskyj to oznámil po stretnutí s holandským premiérom Markom Ruttem, ktorý v nedeľu potvrdil, že Holandsko a Dánsko poskytnú Ukrajine bojové lietadlá F-16.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rutte, ktorý sa stretol so Zelenským na holandskej leteckej základni, povedal, že lietadlá budú dodané, keď budú splnené bližšie nešpecifikované podmienky.

Oznámenie prišlo niekoľko minút po tom, ako Rutte a Zelenskyj spoločne skontrolovali dve sivé lietadlá F-16 zaparkované v hangári na základni.

Výcvik pilotov v Dánsku a Rumunsku

Rutte vysvetlil, že ukrajinskí piloti musia najprv absolvovať výcvik v Dánsku a Rumunsku. Piloti sa v súčasnosti učia angličtinu, aby dokázali ovládať lietadlo a absolvovať ďalší výcvik. Vojenský výcvik sa ešte len začne a bude sa konať v Rumunsku.

Ukrajina potrebuje na svoju ochranu nahradiť zastarané lietadlá rôznych typov zo sovietskej éry jedným typom viacúčelového stíhacieho lietadla.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 22. február 2024

horoskopy na dnes stvrtok 22 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Máte možnosť prežiť príjemný deň v kruhu najbližších. Spoločenská akcia, ktorú si naplánujete, prebehne podľa vašich predstáv. Myslite aj na deti.

Býk 21.4. - 21.5.

Daj sa do kontaktu s osobami, ktoré myslia rovnako ako vy. Spoločne môžete veľa dosiahnuť. Spontánne nápady vyžadujú neobyčajné riešenie. Netreba sa ničoho naľakať.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Ak máte pocit, že vás okolie využíva, nezaškodilo by vám trochu tvrdohlavosti. Nedajte sa znechutiť zhoršenou atmosférou a snažte si zachovať optimizmus.

Rak 22.6. - 22.7.

Terajšie počasie na rozdiel od iných vás oberá o pokoj. Ste zavalený mimopracovnými povinnosťami, môžu sa pridať aj bolesti. Musíte vydržať, zajtra to bude lepšie.
Všetky Horoskopy pre Štvrtok 22. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie