• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Hlas sa obul do Vlčana, podľa strany vyplatil milióny eur dvakrát za to isté

Hlas sa obul do Vlčana, podľa strany vyplatil milióny eur dvakrát za to isté

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan.

Minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan (nom. OĽaNO) vyplatil milióny eur dvakrát za to isté, tvrdia predstavitelia strany Hlas – sociálna demokracia. Agrorezort podľa opozičnej strany prostredníctvom Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra (NPPC) zaplatil za zber rovnakých údajov od chovateľov hydiny v roku 2021 aj 2022.

Podľa strany Hlas-SD v rámci zberu údajov v roku 2021 mal štát vyplatiť 114 chovateľom hydiny viac ako 4,04 milióna eur, pričom posledná zmluva mala byť uzatvorená 23. februára 2022.

V priebehu marca však NPPC malo uzavrieť zmluvy so 106 chovateľmi opäť, pričom malo obísť menších chovateľov.

Celkovo 794-tisíc eur mala rezortná organizácia vyplatiť za rovnaké údaje. V oboch rokoch totiž mala platiť za zber údajov na základe rovnakých údajov k 31. júlu 2021 z Centrálnej evidencie hospodárskych zvierat. Informovala o tom hovorkyňa strany Hlas- SD Patrícia Medveď Macíková v tlačovej správe.

„Desiatky tisíc eur za najdrahšie svine si stále beztrestne užívajú ľudia z OĽaNO, ktorí z nich nevrátili ani cent. Žiadame preto orgány činné v trestnom konaní, ak tvrdia, že sú nezávislé, aby zverejnili stav vyšetrovania kauzy najdrahších svíň, ktorá bola realizovaná a utajená pred verejnosťou priamo ministrom OĽaNO Vlčanom. Zároveň, aby bezodkladne začali vyšetrovanie v kauze dvakrát preplatených sliepok.


Z verejne dostupných informácii je totiž jasné, že takéto konanie by mohlo byť kvalifikované ako porušenie povinnosti pri správe cudzieho majetku a zneužívanie právomocí verejného činiteľa,“ uviedol poslanec Národnej rady SR a člen predsedníctva strany Hlas-SD Róbert Puci.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie