• Dnes je: Utorok 05. decembra 2023 meniny má Oto

Heger už nebude lídrom Demokratov, nahradí ho Letanovská a predstaviť chce riešenia pre ľudí (video)

Heger už nebude lídrom Demokratov, nahradí ho Letanovská a predstaviť chce riešenia pre ľudí (video)

Rozhodnutie podľa bývalého predsedu vlády prišlo už pred niekoľkými mesiacmi, teraz ho strana len oznámila.

22.6.2023 (SITA.sk) - Na čele kandidátky strany Demokrati nebude jej predseda Eduard Heger, ale Andrea Letanovská. Samotný Heger bude na druhom mieste kandidátnej listiny.

Ako Heger uviedol na tlačovej besede, za výberom Letanovskej podľa neho stojí to, že jej životný príbeh najlepšie vystihuje nesebeckú a odbornú politiku ich politického subjektu.

Rozhodol sa už dávnejšie

Letanovská je dlhoročná záchranárka a primárka. Dodal, že má veľké odborné skúsenosti, a tiež má skúsenosti s parlamentom. Heger je toho názoru, že bude schopná v politike presadzovať i náročné veci.

Podotkol, že príčinou výmeny nie je pokles preferencií strany.

Predstaviť chce riešenia pre ľudí

Letanovská uviedla, že ľudí trápi neistota a strach. Úlohou politikov by podľa nej nemalo byť rozprávať o sebe, no takýchto politikov je podľa jej názoru na Slovensku priveľa. Dodala, že kampaň Demokratov bude slušná a pokojná. Majú v úmysle načúvať ľuďom a predstaviť riešenia pre ľudí.

Štát podľa volebnej jednotky Demokratov nemožno zachrániť prostredníctvom väčšieho ega a väčším krikom. „Takto to nefunguje. Tomuto ja neverím a je to veľký omyl," povedala. „Správa demokratickej krajiny nie je o jednom človeku, o jednom silnom lídrovi," dodala a vyzdvihla tím strany.

Predčasné parlamentné voľby podľa Letanovskej budú o tom, či bude pokračovať chaos a konflikty, alebo budeme mať vo vláde odbornosť a výsledky.

Prípadné spájanie s ďalšími politickými subjektmi Heger nechcel komentovať.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 5. december 2023

horoskopy na dnes utorok 5 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 5. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Náladu vám len tak ľahko nikto nepokazí. Dokonca sa pustíte iniciatívne do niektorých prác, ktorým sa inokedy radšej vyhýbate. Zároveň to bude pre vás aj relaxácia.

Býk 21.4. - 21.5.

Prichádza obdobie, počas ktorého by ste mali venovať svoje sily rodine a domovu. Ak treba niečo v domácnosti zlepšiť, či prípadne zmeniť bydlisko, je najvyšší čas niečo podniknúť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Mali by ste si vyriešiť nedorozumenie s členmi rodiny. Uvedomte si, že vás potrebujú viac, ako si myslíte. Vo vzduchu visia viaceré otázky, na ktoré by ste mali nájsť odpoveď.

Rak 22.6. - 22.7.

Pravdepodobne dostanete pozvanie od osoby, ktorá sa s vami chce už dlhšie zblížiť. Buďte trpezliví, lebo váš obdivovateľ je veľmi nesmelý.Všetky Horoskopy pre Utorok 5. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie