• Dnes je: Štvrtok 30. novembra 2023 meniny má Ondrej, Andrej

Haščák vylučuje, že by obsah jeho telefónu mohol byť podkladom pre trestné stíhanie

Haščák vylučuje, že by obsah jeho telefónu mohol byť podkladom pre trestné stíhanie

Zverejnené správy medzi Sulíkom a Haščákom sa týkali dofinancovania zdravotných poisťovní.

26.9.2023 (SITA.sk) - Podnikateľ Jaroslav Haščák kategoricky vylučuje, že by obsah jeho telefónu zaisteného políciou v roku 2020 mohol byť podkladom pre dôvodné začatie akéhokoľvek trestného stíhania.

Uvádza sa to v stanovisku, ktorým jeho obhajoba reaguje na medializované informácie, podľa ktorých sa polícia zaoberá informáciami získanými z telefónu v rámci trestných konaní a operatívneho preverovania.

Politické zneužívanie a zaistenie telefónu

Haščák zároveň podľa svojho advokáta Martina Škublu vyjadruje pohoršenie nad politickým zneužívaním polície pár dní pred parlamentnými voľbami.

Národná kriminálna agentúra zaistila finančníkov telefón začiatkom decembra 2020 v trestnej veci „Arpáš“. „Nakoľko mu telefón zaistila nezákonne a musela sa za to aj ospravedlniť, na jeseň 2021 mu telefón formálne vrátila. Fakticky ho však hneď zaistila v tzv. trestnej veci „Gorila“," uviedol Škubla. Podnikateľ podľa neho v tejto veci podal sťažnosť, Úrad špeciálnej prokuratúry však o nej doteraz nerozhodol.

Vytváranie hmly okolo možných únikov

Škubla tiež zdôraznil, že obhajoba Haščáka očakávala, že pre NAKA bude otázkou cti razantne odmietnuť, že k úniku informácií o obsahu telefónu podnikateľa nemohlo dôjsť z jej vlastných radov.

„NAKA sa však nebola schopná od týchto podozrení dištancovať, naopak, odkázala na Úrad inšpekčnej služby, do ktorého pôsobnosti preverovanie únikov z vyšetrovacích spisov patrí," skonštatoval advokát.

Tým ale podľa neho polícia potvrdila, že politické zneužívanie zaistenia telefónu Haščáka a vytváranie hmly okolo možných únikov jeho obsahu na verejnosť nie je vylúčené.

Takouto komunikáciou však NAKA za toto politické zneužívanie preberá plnú zodpovednosť, osobitne ak sa tak deje krátko pred parlamentnými voľbami," dodal Škubla.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Štvrtok 30. november 2023

horoskopy na dnes stvrtok 30 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dnes ste vstali z postele tou správnou nohou. Bude sa vám dariť v práci i v súkromných záležitostiach. Deň je vhodný na menšie oslavy.

Býk 21.4. - 21.5.

Vaše pozitívne vyžarovanie a otvorenosť, s akou konáte a vyjadrujete sa, vám otvára dvere. Dbajte však na to, aby ste nestratili doterajšiu úroveň a nenechali sa strhnúť k arogancii.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niečo alebo niekto na vás silno citovo zapôsobí. Zbystrite pozornosť pri sľuboch a nedajte sa omotať okolo prsta! Určite budú viac súvisieť s fantáziou ako s realitou.

Rak 22.6. - 22.7.

Mali by ste splniť, čo ste sľúbili. Ak budete príliš dlho otáľať, stratíte dôveru a dobré meno. Rozdrobenosť a nejednotnosť v rámci vášho konania a myslenia vás oberá prinajmenšom o čas.Všetky Horoskopy pre Štvrtok 30. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie