• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Hargaš po vstupe do PS uviedol, že ak dokážeme uchopiť trendy, digitalizácia bude pozitívum pre slovenskú ekonomiku

Hargaš po vstupe do PS uviedol, že ak dokážeme uchopiť trendy, digitalizácia bude pozitívum pre slovenskú ekonomiku

Načrtol oblasti, na ktoré sa chce v digitalizácii zamerať.

16.5.2023 (SITA.sk) - Do Progresívneho Slovenska (PS) vstupuje odborník na digitalizáciu Ján Hargaš, zamerať sa chce na elektronizáciu štátnych služieb a podporu digitálnych zručností. Hnutie informovalo o svojom najnovšom posilnení v utorok v tlačovej správe.

Digitálna transformácia hospodárstva

Hargaš uviedol, že digitálna transformácia hospodárstva a spoločnosti so sebou prináša výzvy v podobe meniacich sa obchodných modelov v ekonomike, zmien na pracovnom trhu aj v očakávaných zručnostiach.

„Ak dokážeme správne uchopiť trendy, digitalizácia môže byť pozitívnym impulzom pre slovenskú ekonomiku a spoločnosť. Je však nevyhnutné, aby štát prinášal kvalitné elektronické služby a aby zabezpečil ich kybernetickú bezpečnosť,” upozornil Hargaš.

Miera rozvoja digitálnych zručností podľa neho bude definovať budúcnosť krajiny, preto je dôležité, aby mali všetci férový prístup ku výhodám, ktoré so sebou digitálna transformácia prináša.

Riešenia pre budúcnosť Slovenska

Hargaš donedávna pôsobil ako štátny tajomník na Ministerstve investícií, regionálno rozvoja a informatizácie, kde mal na starosti problematiku IT. Na tomto poste bol od júla 2021 do svojho nedobrovoľného odvolania vo februári tohto roka.

Predseda PS a podpredseda Európskeho parlamentu Michal Šimečka ocenil, že ďalší odborník, ktorý robil kľúčové reformy v štátnej správe, chce s nimi ponúknuť riešenia pre budúcnosť Slovenska.

„Digitalizácia je nutnou podmienkou toho, aby sme boli úspešní v Európe 21. storočia. Treba ju však robiť poriadne a odborne, nie atómovkami,” vyhlásil Šimečka.

Podpredseda hnutia Michal Truban pripomenul, že Hargaš nestratil motiváciu pracovať pre štát napriek nútenému koncu na poste štátneho tajomníka.

„Digitalizácia je kľúčová agenda pre budúcnosť Slovenska. Chcel by som, aby štát a politici konečne dokázali občanov niečím prekvapiť aj pozitívne,” podotkol Truban.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie