• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Hamšík je tímový manažér reprezentácie, podľa Lobotku nemajú proti Portugalčanom čo stratiť

Hamšík je tímový manažér reprezentácie, podľa Lobotku nemajú proti Portugalčanom čo stratiť

Duel kvalifikácie o postup na ME 2024 proti tomuto súperovi sa uskutoční v piatok 8.

4.9.2023 (SITA.sk) - Realizačný tím slovenskej futbalovej reprezentácie sa rozrástol o ďalšieho člena. V pozícii tímového manažéra v ňom bude pôsobiť donedávna ešte aktívny hráč a kapitán národného mužstva Marek Hamšík.

Ako uviedol 36-ročný Banskobystričan podľa oficiálneho webu Slovenského futbalového zväzu (SFZ), na základe poverenia od hlavného trénera Francesca Calzonu bude vykonávať to, čo bude prospešné mužstvu.

O dve uši a o dve oči viac

Ponúkam obrovské skúsenosti, znalosť talianskeho jazyka, poznanie hráčov a prostredia. Som tu, aby som pomohol. Už nie na ihrisku, ale aj komunikáciou mimo neho. Poznám prácu trénera Calzonu, akým štýlom sa chce prezentovať. Budú to i pre mňa skúsenosti, futbal sa stále vyvíja. V realizačnom tíme bude o dve uši a o dve oči viac,“ povedal Hamšík.

Premiéru v novej pozícii si odkrúti proti jednému z najlepších tímov na svete - štvrťfinalistom ostatného svetového šampionátu v Katare a majstrom Európy z roku 2016 Portugalčanom.

„Bude to obrovský futbalový deň pre slovenský futbal, hráme s jedným z najlepších tímov na svete.“ Z kuchyne nášho výberu už dlhšie zaznieva, že Portugalsko nie je len Cristiano Ronaldo, hoci on je najväčším symbolom. „V tom zápase treba byť drzý, chcieť si to rozdať futbalovo.“

„Nemáme čo stratiť"

Defenzívny stredopoliar Stanislav Lobotka podľa nedeľňajšieho mediálneho termínu slovenskej reprezentácie tvrdil, že akýkoľvek bodový zisk proti Portugalčanom bude považovať za cenný, keďže v kvalifikačnej skupine môže z pohľadu postupu v konečnom účtovaní rozhodovať každý bod. Priznal, že portugalská nula v kolónke inkasovaných gólov v doterajšom priebehu kvalifikácie ho nestraší.

„Ak aj zostane, ale my získame bod v zápase, dobre tak. Lebo my nemáme čo stratiť,“ poznamenal hráč talianskeho majstra SSC Neapol, ktorý dodal, že Portugalčania naplno preveria slovenský tím.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie