• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Gyimesi odchádza z klubu OĽaNO, má odlišný názor na vojnu na Ukrajine aj premiéra Hegera (video)

Gyimesi odchádza z klubu OĽaNO, má odlišný názor na vojnu na Ukrajine aj premiéra Hegera (video)

György Gyimesi sa zároveň verejne ospravedlnil predsedovi platformy Most-Híd strany Aliancia Konrádovi Rigóovi za to, že pred časom na tlačovej konferencii uviedol nepravdivé informácie o jeho zdravotnom stave a „neprimerané hodnotiace úsudky.

19.4.2023 (SITA.sk) - Poslanec Národnej rady SR György Gyimesi odchádza z poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO). Informoval o tom v stredu na tlačovej konferencii spoločne s lídrom OĽaNO Igorom Matovičom. Zároveň dodal, že o svojej politickej budúcnosti rokuje so stranou Aliancia, no dohoda zatiaľ uzavretá nie je a nasledovať budú ďalšie rokovania.

Odchod z OĽaNO

Neodchádzam z poslaneckého klubu hnutia OĽaNO a koalície polnočným statusom, ani s trieskajúcimi dvermi a ani tak, že budem na svojich bývalých kolegov kydať a haniť ich, pretože na to nie je žiadny dôvod,“ povedal Gyimesi.

Ako vysvetlil, jeho politické cesty s hnutím OĽaNO sa rozchádzajú z dôvodu, že voliči OĽaNO sú najviac proukrajinsky naladení zo všetkých voličov politických strán a rovnaký názor majú aj politici tohto hnutia.

Ja mám však názor diametrálne odlišný, pokiaľ ide o vojnu. Som veľký zástanca mieru a zastavenia vyzbrojovania Ukrajiny zo strany Slovenska,“ zdôvodnil Gyimesi a dodal, že z tohto dôvodu svojimi vyjadreniami v diskusných reláciách a na sociálnych sieťach hnutiu OĽaNO škodí, čo však nechce.

Rušenie pôrodníc

Odlišný názor ako hnutie má aj na premiéra Eduarda Hegera, o ktorom si myslí, že sa nevenuje riadeniu krajiny, ale výlučne svojej predvolebnej kampani. Nepáči sa mu tiež rušenie pôrodníc, z ktorých jedna je v Kráľovskom Chlmci, odkiaľ pochádza.


Matovič vyzdvihol, že Gyimesi ako člen klubu OĽaNO podporil 200 eur na dieťa, štátny rozpočet alebo tiež mimoriadne zdanenie ruskej ropy v Slovnafte. Zároveň informoval, že sa pred časom stretol s predstaviteľmi Aliancie.

Veľmi férovo povedali, že máme v našich radoch človeka, ktorý by sa im zišiel, ja som to prijal s úsmevom a mám rád takéto férové jednanie. Je najlepšie, aby každý kandidoval vo voľbách za to politické zoskupenie, kde ho srdce ťahá,“ povedal líder OĽaNO.

Názorový konflikt s Naďom

Dodal, že drží palce strane Aliancia, aby sa dostala do parlamentu. Zároveň od nej očakáva ešte pred voľbami verejný prísľub, že nebudú po voľbách „pomáhať mafii zo Smeru, momentálne premenovanej na Hlas.“


V hnutí OĽaNO mal Gyimesi podľa svojich slov konflikt jedine s ministrom obrany Jaroslavom Naďom, ktorého je náhradníkom. Minister obrany Jaroslav Naď (Demokrati) dnes po rokovaní vlády povedal, že „kdekoľvek bude pôsobil absolútny geopolitický pomätenec Gyimesi, je absolútne neprijateľné, aby som tam pôsobil ja. To bol jeden z dôvodov, prečo som odišiel z OĽaNO.

Gyimesi odmieta vyjadrenia niektorých predstaviteľov platformy Most-Híd, že rozbíja Alianciu. „Dve platformy tejto strany, čo je 70 percent, nemajú najmenší problém s tým, aby som bol na kandidátke, čo je demokratická väčšina. Nie som to ja, kto rozbíja stranu,“ povedal.

Rokovania s Alianciou

Predpokladá, že budúci týždeň sa znova stretne s predstaviteľmi Aliancie na ďalších rokovaniach. O vlastnej platforme Gyimesi neuvažuje, do Aliancie by v prípade dohody vstúpil prostredníctvom platformy SMK, ktorá má v strane 50 percent a 75 miest na kandidátke.

Iný plán pre svoju politickú budúcnosť ako v spojitosti s Alianciou podľa svojich slov momentálne nemá a nechystá sa ani založiť vlastnú politickú stranu. V nadchádzajúcich parlamentných voľbách určite nebude kandidovať za hnutie OĽaNO.


Gyimesi sa v stredu zároveň verejne ospravedlnil predsedovi platformy Most-Híd strany Aliancia Konrádovi Rigóovi za to, že pred časom na tlačovej konferencii uviedol nepravdivé informácie o jeho zdravotnom stave a „neprimerané hodnotiace úsudky.“ Rigó 14. apríla informoval, že podal na Gyimesiho žalobu za to, že ho nazval chorým človekom a urazil jeho rodinu.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie