• Dnes je: Streda 26. júna 2024 meniny má Adriána

Gröhling: Slovensko nemôže mať neobsadený post predsedu parlamentu do jesene. Opozícia naznačuje navrhnutie vlastného kandidáta (video)

Gröhling: Slovensko nemôže mať neobsadený post predsedu parlamentu do jesene. Opozícia naznačuje navrhnutie vlastného kandidáta (video)

Podľa neho totiž nie je možné, aby v parlamente panovalo bezvládie a druhá najvyššia ústavná funkcia bola neobsadená až do jesene.

11.6.2024 (SITA.sk) - Ak vládna koalícia v priebehu aktuálnej schôdze nezvolí nového šéfa parlamentu, opozičná strana SaS nevylučuje, že opozícia navrhne vlastného kandidáta.

Na utorkovej tlačovej besede to povedal predseda liberálov Branislav Gröhling.

„Koaliční lídri už v októbri vedeli, že Peter Pellegrini bude kandidovať za prezidenta," povedal šéf SaS s tým, že je absurdné, že sa koalícia v tejto súvislosti nedohodla, kto bude v prípade zvolenia Pellegriniho za hlavu štátu viesť národnú radu.

„Momentálne má krajina práceneschopného premiéra, spoločnosť je v napätí, ekonomika je pred kolapsom. Odchádza ďalší podpredseda národnej rady," povedal Gröhling s poukazom na to, že Ľuboš Blaha bol zvolený za europoslanca. „A nie je zabezpečený riadny chod ústavných inštitúcií," dodal predseda SaS.

Vládna koalícia podľa medializovaných informácií odložila voľbu predsedu Národnej rady SR na jeseň. Zatiaľ čo strana Hlas-SD trvá na tom, že post jej patrí na základe koaličnej zmluvy, strana Smer-SD podporila v tejto súvislosti nárok predsedu SNS Andreja Danka.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 25. jún 2024

horoskopy na dnes utorok 25 jun 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Dávajte si pozor na omyly, mali by ste potom veľa práce s ich nápravou. Možno vás potrápi trochu bolesť hlavy. Neprepínajte svoje sily, ak sa necítite vo forme, poproste o pomoc.

Býk 21.4. - 21.5.

Máte chuť aj energiu niečo tvoriť. Veľa si vás v domácnosti neužijú. Nájdete si vždy dôvod, prečo nemôžete sedieť doma. Teraz si môžete dovoliť trochu sebeckosti a myslieť na svoj prospech.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaši známi budú potrebovať radu a vy nesklamete. Asi pôjde o oblasť, v ktorej vynikáte. Podvečer dobre sledujte každého, kto vám vojde do cesty.

Rak 22.6. - 22.7.

Peniaze zbytočne nerozhadzujte a nešpekulujte. Môžete mať veľké straty. Opatrne s novotami. V zabehaných koľajach viete lepšie chodiť.
Všetky Horoskopy pre Utorok 25. jún 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie