• Dnes je: Sobota 02. decembra 2023 meniny má Bibiána

Gernát ide hrať za Lokomotiv Jaroslavľ. Ak sa situácia nezmení, odchodom do KHL si zavrel dvere do národného tímu 

Gernát ide hrať za Lokomotiv Jaroslavľ. Ak sa situácia nezmení, odchodom do KHL si zavrel dvere do národného tímu 

Martin Gernát v minulosti pôsobil aj v zámorí v rokoch 2011 až 2016.

7.6.2023 (SITA.sk) - Ďalší slovenský hokejový reprezentant sa rozhodol odísť do ruskej Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), s klubom Lokomotiv Jaroslavľ sa dohodol obranca Martin Gernát.

Do NHL sa nedostal

Tridsaťročný bek strávil ostatné dve sezóny vo švajčiarskej NL v tíme HC Lausanne, predtým hral tri roky v Česku za Třinec. Lokomotiv na svojom oficiálnom webe oznámil že s Gernátom podpísal zmluvu na jednu sezónu.

Najprv strávil dve sezóny v juniorskej WHL, ďalšie tri absolvoval medzi seniormi v AHL a ECHL. Do NHL sa nedostal, práva na neho mal klub Edmonton Oilers.

Slovensko reprezentoval dvakrát

Ten si ho v roku 2011 vybral v drafte nováčikov v 5. kole zo 122. priečky. Po návrate do Európy v lete 2016 hral rok v Česku za Spartu Praha, potom po úvode ročníka 2017/2018 na Slovenku zamieril do Švajčiarska a pôsobil v Lausanne.

Odtiaľ putoval do Česka a počas troch ročníkov v Třinci bol dvakrát súčasťou majstrovského kádra. V lete 2021 sa vrátil do NL.

Slovensko reprezentoval na MS 2017 a bronzových ZOH 2022. Pokiaľ sa situácia radikálne nezmení, odchodom do ruskej KHL si zavrel dvere do národného tímu minimálne pre nasledujúci ročník.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Piatok 1. december 2023

horoskopy na dnes piatok 1 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Piatok 1. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Ak chcete meniť beh udalostí, môže sa vám to dnes podariť. Na mieste je však opatrnosť, pretože sa stretnete s veľkým odporom. Pohodlnejšie by bolo do toho sa nepúšťať.

Býk 21.4. - 21.5.

Skôr ako sa rozhodnete pre niečo celkom nové, mali by ste najskôr vyskúšať, čo to spraví na verejnosti. Nemôžete si predsa dovoliť robiť nepodarky.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Najskôr sa snažte pozbierať všetky potrebné argumenty a až potom s nimi vyjdite na verejnosť. Predčasný zásah by ani vám, ani veci nijako nepomohol.

Rak 22.6. - 22.7.

Hoci sa vývoj akcie predbežne zastavil, využite príležitosť a urobte si prehľad o nákladoch a výsledkoch svojho úsilia. Budete sa môcť lepšie pripraviť na ďalšie kroky.Všetky Horoskopy pre Piatok 1. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie