• Dnes je: Nedeľa 10. decembra 2023 meniny má Radúz

Generálny pardon už využili státisíce dlžníkov, suma odpusteného penále sa blíži k 100 miliónom eur

Generálny pardon už využili státisíce dlžníkov, suma odpusteného penále sa blíži k 100 miliónom eur

Do odpúšťania penále za podmienky zaplatenia istiny sa zatiaľ zapojilo 684-tisíc dlžníkov.

25.7.2023 (SITA.sk) - Od začiatku februára priniesol Sociálnej poisťovni tzv. generálny pardon pre dlžníkov príjem desať miliónov eur. Celková suma odpusteného penále predstavuje 97,2 milióna eur.

Odpúšťanie penále

Do odpúšťania penále za podmienky zaplatenia istiny sa zatiaľ zapojilo 684-tisíc dlžníkov. Ide o 272,5 tisíca samostatne zárobkovo činných osôb, takmer 190,4 tisíca dobrovoľne poistených osôb a 220,9 tisíca zamestnávateľov. Informoval o tom generálny riaditeľ Sociálnej poisťovne Michal Ilko.

Sociálna poisťovňa v aprílijúli úspešne zrealizovala štyri čiastočné automatické procesy hromadného odpúšťania penále voči odvádzateľom, ktorí spĺňali podmienku pre uplatnenie tzv. generálneho pardonu. V tomto procese bude poisťovňa pokračovať pravidelne každý mesiac až do konca augusta.

Generálny pardon sa týka vyše milióna subjektov

Popri tom poisťovňa pokračuje s adresnou notifikačnou kampaňou voči klientom, na ktorých eviduje aktuálne kontakt a ktorí ešte stále majú možnosť zapojiť sa do tohto procesu oddlžovania. Od začiatku februára sa na Slovensku zaviedol generálny pardon pre dlžníkov Sociálnej poisťovne.

Ide o odpustenie povinnosti zaplatiť penále za podmienky, že dlžníci poisťovni uhradia dlžné poistné. Penále dlžníkom poisťovňa odpustí vtedy, ak zaplatia celú dlžnú sumu poistného najneskôr do 31. augusta tohto roka.

Ako ešte v októbri minulého roka uviedla poslankyňa NR SR za hnutie Sme rodina Petra Hajšelová ako autorka tohto návrhu, generálny pardon sa týka takmer 1,07 milióna subjektov. Ide o 354-tisíc zamestnávateľov, takmer 500-tisíc samostatne zárobkovo činných osôb a cez 218-tisíc fyzických osôb. Sociálna poisťovňa eviduje voči týmto subjektom penále v celkovej sume 885 miliónov eur a istinu vo výške 600 miliónov eur.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie