• Dnes je: Sobota 09. decembra 2023 meniny má Izabela

Generálny manažér Calgary bude na drafte šprintovať za Slovákom, myslí si expert

Generálny manažér Calgary bude na drafte šprintovať za Slovákom, myslí si expert

Slovensko môže mať v prvej dvadsiatke dvoch zástupcov - útočníkov Dalibora Dvorského a Samuela Honzeka.

28.6.2023 (SITA.sk) - Krátko pred stredajším 1. kolom draftu nováčikov do zámorskej NHL v americkom Nashville zverejnili svoje posledné predpovede dvaja renomovaní experti. Scott Wheeler z magazínu The Athletic aj Sam Consentino z kanadskej televízie Sportsnet sa zhodli na tom, že Slovensko bude mať v prvej dvadsiatke dvoch zástupcov - útočníkov Dalibora Dvorského a Samuela Honzeka.

Názory expertov

Wheeler zaradil Dvorského na 6. priečku, z ktorej by putoval do klubu Arizona Coyotes. Consentino ho dal o dve miesta nižšie, odkiaľ by ho bral Washington Capitals. "Zameriava sa na detaily a dokáže hrať aj na krídle. Je v špičkovej kondícii a disponuje veľkou súťaživosťou aj pracovnou morálkou," napísal Consentino o čerstvo 18-ročnom centrovi zo Zvolena.

Pri Honzekovi sa odborníci tesne nezhodli. Podľa Wheelera príde na rad ako sedemnásty a skončí v Detroite Red Wings, jeho kolega mu prisúdil 16. pozíciu a klub Calgary Flames. "Ak sa situácia vyvinie tak, že tento hráč bude vtedy stále k dispozícii, generálny manažér Craig Conroy bude možno šprintovať na pódium," poznamenal Consentino k 18-ročnému krídelnikovi z Trenčína.

Odhad druhého kola draftu

Kým redaktor Sportsnetu predpovedal iba zloženie 1. kola, Wheeler si trúfol odhadnúť kompletné prvé dve kolá. V druhom podľa neho zaznejú mená ďalších troch Slovákov - brankára Adama Gajana (51., Chicago Blackhawks), útočníka Juraja Pekarčíka (57., Seattle Kraken) a obrancu Maxima Štrbáka (60., Anaheim Ducks). V stredajšom 1. kole si kluby NHL vyberú 32 hráčov, vo štvrtok sú na programe 2. až 7. kolo so zvyšnými 192 hokejistami.

"Vlani prešiel draftom bez povšimnutia, no jeho výkony v NAHL, USHL a na MSJ z ostatnej sezóny z neho urobili jedného z najlepších gólmanov na tomto drafte," myslí si Wheeler o Gajanovi. Pekarčíka opísal ako "rýchleho a talentovaného krídelníka, ktorý sa typologicky hodí Seattlu". Ku Štrbákovi uviedol, že je to "spoľahlivý obranca, ktorý by raz v Anaheime mohol hrať v jednom páre s Olenom Zellwegerom, Jamiem Drysdaleom alebo Pavlom Minťukovom".

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Sobotu 9. december 2023

horoskopy na dnes sobotu 9 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Planéty nepriaznivo ovplyvňujú vašu pracovnú aktivitu. Neplánujte si toho veľa. Objavia sa udalosti, ktoré nemôžete ovplyvniť. Môžu sa obrátiť proti vám.

Býk 21.4. - 21.5.

Situácia nie je taká jednoznačná, ako si myslíte. Nemali by ste robiť závery dovtedy, kým nezískate presné informácie. Stačí málo a z priateľov si môžete narobiť nepriateľov.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Vaša energia vám dodá chuť do práce a života. Stačí viac iniciatívy a určite zlepšíte vašu terajšiu situáciu. Snažte sa vyhnúť zbytočným stresom.

Rak 22.6. - 22.7.

Prvotný neúspech pri rozbiehaní dôležitých aktivít nič neznamená. Vyskúšajte všetky riešenia. Ak nepoľavíte, už čoskoro zaznamenáte prvé úspechy.Všetky Horoskopy pre Sobotu 9. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie