• Dnes je: Utorok 19. októbra 2021 meniny má Kristián

Francúzska zoo Beauval hlási mimoriadnu udalosť, zapožičanej pande veľkej sa narodili dvojčatá

Francúzska zoo Beauval hlási mimoriadnu udalosť, zapožičanej pande veľkej sa narodili dvojčatá

Rodičov dvojčiat zapožičali Francúzsku v rámci 10-ročnej výpožičky z Číny.

2.8.2021 (Webnoviny.sk) - Panda veľká (Ailuropoda melanoleuca) vo francúzskej zoologickej záhrade Beauval v pondelok ráno porodila dvojčatá. Zoo, ktorá sa nachádza v obci Saint-Aignan-sur-Cher, oznámila, že samičky sa narodili krátko po 1:00 a sú „veľmi živé, ružové a bucľaté“. Jedna váži 149 gramov, druhá 129 gramov.

Rodičia dvojčiat, samica Chuan Chuan a samec Jüan C, sú v zoo Beauval v rámci 10-ročnej výpožičky z Číny. Dvojčatá sú ich druhé a tretie mláďa. Ich prvé, Jüan Meng, prišlo na svet v roku 2017 a bolo vôbec prvým pandím mláďaťom, ktoré sa narodilo vo Francúzsku. „Chuan Chuan sa o ne veľmi dobre stará. Vzala si ich do úst, aby ich oblízala a očistila. Počujeme malé výkriky,“ uviedla zoo vo vyhlásení.

Pohlavie mláďat podľa zoo určili čínski odborníci, ktorí sa o ne starajú, ale definitívne ich potvrdia až neskôr, keďže vonkajšie pohlavné orgány sa u nich objavia až po niekoľkých mesiacoch. Mláďatá pomenujú až po 100 dňoch od narodenia. Dvojčatá strávia vo Francúzsku niekoľko rokov, potom ich pošlú do Číny.

V čínskej divočine žije okolo 1 800 pánd veľkých, v zajatí po celom svete ich je ďalších približne 500. Čína po desaťročia požičiava pandy, neoficiálneho maskota krajiny, spriateleným národom v rámci takzvanej „pandej diplomacie“. Nedávno začala so zapožičiavaním pánd do zoologických záhrad za komerčných podmienok.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie