• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Francúzi pôjdu do dôchodku až v 64 rokoch, Macron podpísal nepopulárny zákon a odbory volajú ľudí do ulíc (foto)

Francúzi pôjdu do dôchodku až v 64 rokoch, Macron podpísal nepopulárny zákon a odbory volajú ľudí do ulíc (foto)

Prezident Macron podpísal zvýšenie veku odchodu do dôchodku. Francúzi sa búria.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v sobotu nadránom podpísal zákon, ktorý zvyšuje vek odchodu do dôchodku zo 62 rokov na 64. Stalo sa tak niekoľko hodín po tom, čo francúzska Ústavná rada schválila nepopulárny plán. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Výzvu na referendum zamietli

Ústavná rada v piatok zamietla opozičnú výzvu na referendum v súvislosti s odchodom do dôchodku. Tiež však neprijala niektoré aspekty predloženej dôchodkovej reformy odkazujúc na právne chyby.

Minister práce Olivier Dussopt sa vyjadril, že očakáva, že reforma vstúpi do platnosti začiatkom septembra.

Po rozhodnutí rady demonštranti zapaľovali v Paríži ohne a polícia zatkla 112 ľudí. Protesty vo Francúzsku sa v súvislosti s dôchodkovou reformou konajú už od januára.

Odbory volajú ľudí do ulíc

Odbory sa zaviazali, že budú pokračovať v opozícii voči reforme a vyzvali pracovníkov vo Francúzsku, aby sa 1. mája vrátili do ulíc.

Macron argumentuje, že zmeny sú nevyhnutné na zabránenie kolapsu dôchodkového systému. V marci vláda využila špeciálnu ústavnú právomoc na presadenie reformy bez hlasovania.


Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie