• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Firmy plánujú na jeseň najsilnejšie nábory od minulého roka. V ktorých oblastiach bude po ľuďoch najväčší dopyt?

Firmy plánujú na jeseň najsilnejšie nábory od minulého roka. V ktorých oblastiach bude po ľuďoch najväčší dopyt?

Najviac nových pracovných príležitostí očakávajú hlavne firmy, ktoré podnikajú v oblasti komunikačných služieb, financií a nehnuteľností a IT sektora.

16.9.2023 (SITA.sk) - Očakávania zamestnávateľov na Slovensku na štvrtý štvrťrok tohto roka sú veľmi optimistické. Firmy plánujú na jeseň najsilnejšie nábory od začiatku minulého roka.

Vyplýva to z pravidelného prieskumu, ktorý zrealizovala spoločnosť Manpower na vzorke 510 zamestnávateľov na Slovensku.

Takmer polovica neočakáva zmeny

Nárast počtu zamestnancov v októbri až decembri tohto roka očakáva 31 % opýtaných zamestnávateľov a 17 % oslovených firiem ich pokles.

Žiadne zmeny v počte pracovných síl vo štvrtom štvrťroku tohto roka nepredpokladá 47 % zamestnávateľov, zvyšní zamestnávatelia sa k náborovým plánom nevedeli vyjadriť.

Po sezónnom očistení dát, ktorým sa odstránil vplyv sezónnych výkyvov v?náborových aktivitách, hodnota indexu predstavovala kladných 15.


Najviac nových pracovných príležitostí očakávajú hlavne firmy, ktoré podnikajú v oblasti komunikačných služieb, financií a nehnuteľností a IT sektora.

Najväčší nábor má byť v Bratislave

Najviac firiem predpokladá nábor nových ľudí v Bratislave, nasleduje stredné a západné Slovensko a najnižší nábor zamestnancov čaká východné Slovensko.


Najviac nových pracovníkov plánujú prijímať malé firmy do 50 zamestnancov, za nimi nasledujú veľké firmy, ktoré zamestnávajú viac ako 250 ľudí.


Prieskum „Manpower Index trhu práce” sa vykonáva každý štvrťrok na sledovanie zámerov zamestnávateľov znížiť alebo zvýšiť počet zamestnancov počas nasledujúceho štvrťroku.

Na štvrtý kvartál tohto roka bola oslovená reprezentatívna vzorka 510 zamestnávateľov na Slovensku s rovnakou otázkou: „Ako očakávate, že sa zmení celkový počet zamestnancov vo vašej spoločnosti v nasledujúcom štvrťroku do konca decembra 2023 v porovnaní s aktuálnym štvrťrokom?“.


Spoločnosť Manpower Group poskytuje služby a riešenia, ktoré pokrývajú životný cyklus zamestnanca.


Na Slovensku sa Manpower každý mesiac stará o personálnu a mzdovú agendu viac ako dvetisíc pridelených zamestnancov, ktorých vyhľadal a ktorí pracujú u jeho klientov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 11. december 2023

horoskopy na dnes pondelok 11 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Budete tvrdo pracovať a dosiahnete pokrok v štúdiu alebo v povolaní po odbornej stránke. Financie však nezískate. Vo výhľade sú i ďalšie sporné udalosti.

Býk 21.4. - 21.5.

Ak sa ráno objavia pochybnosti, celý deň bude úspešný. Dnes musíte postupovať opatrne. Nedovoľte, aby niekto odhalil vaše plány. Mohol by to zneužiť.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes budete musieť nechať všetky menej dôležité veci bokom. Budete mať čo robiť, aby ste stihli všetko to, čo ste začali a čo musíte neodkladne dokončiť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ak prejavíte príliš veľa ochoty v jednej veci, dopadnete nedobre. Môže sa vám stať, že veci, ku ktorým ste pristupovali dobrovoľne, sa zmenia na povinnosť.Všetky Horoskopy pre Pondelok 11. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie