• Dnes je: Utorok 07. decembra 2021 meniny má Ambróz

Fico: Pellegrini sa dopustil hrubého politického amaterizmu (video)

Fico: Pellegrini sa dopustil hrubého politického amaterizmu (video)

Zber podpisov na vyhlásenie referenda o predčasných voľbách by mal byť podľa Roberta Fica apolitický a nadstranícky.

19.1.2021 (Webnoviny.sk) - Zber podpisov na vyhlásenie referenda o predčasných voľbách by mal byť podľa predsedu strany Smer - sociálna demokracia (Smer-SD) Roberta Fica apolitický a nadstranícky.

Zlý a nepripravený postup Pellegriniho

Na utorňajšej tlačovej konferencii tak reagoval na ponuku mimoparlamentnej strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) z pondelka 18. januára. Tá vyzvala k zapojeniu sa do práce petičného výboru, ktorého cieľom je vyzbierať podpisy pre vypísanie referenda o predčasných voľbách.

Podľa Fica bol postup predsedu Hlasu-SD Petra Pellegriniho zlý a nepripravený. Smer-SD je za čo najrýchlejší zber podpisov, ktorý však musí byť zaštítený apolitickým výborom. Doplnil, že Pellegrini sa dopustil hrubého politického amaterizmu.

Zber podpisov na zvolanie mimoriadnej schôdze

Smer-SD podľa slov Fica začne zbierať podpisy na zvolenie mimoriadnej schôdze parlamentu, na ktorej sa má plénum venovať uzneseniu o vyvolaní referenda o predčasných voľbách. Reálny termín na prípadne konanie parlamentných volieb vidí šéf Smeru-SD na jeseň tohto roka.


Nezaradení poslanci Národnej rady SR (NR SR) a členovia Hlasu-SD predložili do parlamentu návrh ústavného zákona na skrátenie volebného obdobia NR SR a vypísanie predčasných parlamentných volieb. Fico uviedol, že poslanecký klub Smeru-SD tento návrh podporí.Pellegriniho Hlas navrhuje vytvoriť spoločný petičný výbor pre referendum o predčasných voľbách

Pellegrini chce zbaviť Slovensko Matoviča, je ochotný rokovať so stranami koalície

Pellegrini nasmeruje Hlas k európskym socialistom. Čo urobí Fico?

Pellegriniho Hlas-SD je najsilnejšou stranou. Môžu jej poškodiť prípadné kauzy jej členov?

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie