• Dnes je: Streda 06. decembra 2023 meniny má Mikuláš

Fico a Matovič sa v urážaní politikov podobajú ako vajce vajcu, skritizoval Pellegrini (video)

Fico a Matovič sa v urážaní politikov podobajú ako vajce vajcu, skritizoval Pellegrini (video)

Predseda Hlasu-SD trvá na tom, že volanie po úradníckej vláde nie je to isté, ako vyslovenie dôvery takejto vláde.

10.5.2023 (SITA.sk) - Strana Hlas - sociálna demokracia nikdy nepovedala, že vysloví úradníckej vláde dôveru. Na tlačovej besede to uviedol predseda stany Peter Pellegrini.

Dodal, že aj úradnícka vláda pod dohľadom prezidentky Zuzany Čaputovej a s oslabenými kompetenciami je lepšia než vláda Eduarda Hegera.

Prezidentka mala konať skôr

Myslí si však, že prezidentka mala v tomto smere konať už skôr. Každý podľa Pellegriniho očakával, že predčasné parlamentné voľby budú do niekoľkých mesiacov po páde vlády.

Nechce sa znížiť na Ficovu úroveň

Pellegrini tiež uviedol, že v politike je normálne vyjadriť nespokojnosť s prácou niektorého z ústavných činiteľov, no nemieni sa však znižovať k útokom, k akým sa znížil predseda strany Smer-SD Robert Fico.

Fico podľa neho už pred časom opustil priestor sociálnej demokracie a prešiel do extrémnejšieho prostredia, kam podľa neho cielia aj Ficove útoky na prezidentku Zuzanu Čaputovú.

Pellegrini poznamenal, že si treba uvedomiť, že takého vyjadrenia vedú k nárastu napätia v spoločnosti a môže to vystupňovať agresiu u niektorých ľudí a viesť k útokom. Ako líder Hlasu-SD doplnil, to nemôže tolerovať nik a aj on sám by sa bránil, ak by na neho niekto takto útočil.

Politik podľa neho síce musí zniesť istú dávku kritiky či negatívneho hodnotenia, ale aj v politike by mala platiť nejaká miera slušnosti. Odmieta skĺznuť k takémuto typu atakov na politických oponentov a vymedzuje sa voči agresívnemu štýlu robenia politiky.

Vulgarizácia politika začala Matovičom

Pellegrini si myslí, že vulgarizácia slovenskej politiky sa začala Igorom Matovičom.

„No a druhým proťajškom, sa ukazuje že je Robert Fico, ktorý zase na tej druhej strane uchopil takú istú vlajku, akú má Matovič, a oni dvaja ako vajce k vajcu, niekedy sa podobajú v tej rétorike a v tom, ako urážajú svojich politických oponentov," vraví predseda Hlasu.

Pellegrini dodal, že chápe, že ten, kto nevie ponúknuť nejakú budúcnosť, potrebuje konflikt a musí hľadať nepriateľa a bojovať s niekým.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Ukrajinské vzdušné sily neďaleko Hadieho ostrova zostrelili ruský bombardér Su-24M

ukrajinske vzdusne sily nedaleko hadieho ostrova zostrelili rusky bombarder su 24m

6.12.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské vzdušné sily zničili neďaleko Hadieho ostrova v Čiernom mori ruský bombardér Su-24M.

Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie veliteľa vzdušných síl Mykolu Oleščuka na Telegrame, udialo sa tak vo chvíľach, keď sa ruské lietadlo pokúšalo uskutočniť raketový a bombový útok v južnej časti Odeskej oblasti.

„Už veky sme nemali žiadne zostrelené ruské lietadlo Su. Som rád, že vás môžem informovať o zničení ruského bombardéra Su-24M pri Haďom ostrove, ktorý pokúšal spustiť raketový a bombový útok na južnú časť Odeskej oblasti,“ vyhlásil Oleščuk.

Ukrajinci strácajú dôveru v prezidenta Zelenského. Platí za chyby, ktoré urobil, vyhlásil Kličko

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj „platí za chyby, ktoré urobil", a ukrajinský ľud sa čuduje, prečo nebola krajina lepšie pripravená na vojnu.

Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil

Ako referuje web news.sky.com, v rozhovoroch pre rôzne zahraničné médiá to povedal kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Niekdajší boxerský šampión sa domnieva, že Ukrajinci strácajú dôveru v to, ako Zelenskyj zvláda krízu. „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení, prečo Zelenskyj až do konca popieral, že k tomu dôjde," povedal Kličko.

„Ľudia vidia, kto je efektívny a kto nie. A bolo a stále je veľa očakávaní. Zelenskyj platí za chyby, ktoré urobil."

Ukrajinský prezident má autoritárske sklony

Na otázku, akých chýb sa Zelenskyj dopustil, Kličko odpovedal: „Ľudia sa čudujú, prečo sme neboli na túto vojnu lepšie pripravení. Alebo prečo bolo možné, že Rusi dokázali tak rýchlo dosiahnuť Kyjev. Bolo príliš veľa informácií, ktoré nezodpovedali skutočnosti. Ale napriek tomu má dnes prezident dôležitú funkciu a my ho musíme podporovať až do konca vojny. Na konci tejto vojny však každý politik zaplatí za svoje úspechy alebo neúspechy."

Kličko tiež tvrdil, že ukrajinský líder má autoritárske sklony. V samostatnom rozhovore pre nemecký magazín Der Spiegel povedal: „V určitom okamihu sa už nebudeme líšiť od Ruska, kde všetko závisí od rozmaru jedného človeka." Tieto komentáre prichádzajú v čase, keď Ukrajina pokračuje vo svojej protiofenzíve, ktorá dosiahla čiastočné úspechy, ale nepostupuje takou rýchlosťou, ako dúfali jej predstavitelia, obyvatelia či spojenci.


Počasie