• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

FC Barcelona má dlhy voči Messimu, bude ich splácať ešte niekoľko rokov

FC Barcelona má dlhy voči Messimu, bude ich splácať ešte niekoľko rokov

Do tejto pozície priviedlo klub pochybné hospodárenie v nedávnych rokoch.

4.7.2023 (SITA.sk) - Argentínsky futbalista Lionel Messi síce odišiel zo španielskeho klubu FC Barcelona už pred dvomi rokmi, no jeho niekdajší zamestnávateľ mu musí až do roku 2025 splácať neuhradené záväzky. Ako referuje web španielskeho denníka Marca, organizáciu z Camp Nou dostalo do tejto pozície pochybné hospodárenie v nedávnych rokoch, pre ktoré sa klub ocitol v nelichotivej ekonomickej situácii.

Dlhy do roku 2025

Dlhy voči Messimu priznal taktiež prezident "blaugranas" Joan Laporta.

„Dlhujeme mu pre odklad miezd, ktorý bol dohodnutý s predchádzajúcim predstavenstvom a ktorý vedie k neuhradeným platbám. Tie sa skončia v roku 2025,“ povedal.

Laporta tiež prezradil, že barcelonský klub v snahe pritiahnuť naspäť Messiho chcel venovať časť disponibilných zdrojov Argentínčanovi ako zálohu, no ten to odmietol a namiesto toho sa upísal tímu Inter Miami zo zámorskej Major League Soccer.

„Bolo to zahrnuté v pláne životaschopnosti. Oznámili sme to Jorgemu Messimu (hráčov otec, pozn.), ktorý mi povedal, že Messi mal veľmi ťažký rok v Paríži a chcel by menší tlak,“ priblížil Laporta.

Hráčov nepustia

Prezident klubu ďalej zdôraznil, že FC Barcelona pravdepodobne nebude schopný uskutočniť niektoré transferové ciele, ale je optimista v súvislosti s predĺžením zmluvy s trénerom Xavim Hernándezom.

„Chce pokračovať a nebude s tým problém. Rád by posilnil stred poľa, ale vie, že niektoré možnosti sú nerealizovateľné.“

Laporta priznal, že Katalánci dostali ponuky na prestup Andreasa Christensena, Pedriho, Gaviho, Ronalda Araúja, Marca-Andrého ter Stegena, Ansua Fatiho, Raphinhu či Alejandra Baldého, no neplánujú týchto hráčov pustiť.

„Nie sme totiž klub, ktorý predáva,“ skonštatoval barcelonský funkcionár.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie