• Dnes je: Pondelok 08. augusta 2022 meniny má Oskár

Falošný kňaz sa dostal do kasární vo Windsore, noc vraj strávil jedením a pitím s dôstojníkmi kráľovskej stráže

Falošný kňaz sa dostal do kasární vo Windsore, noc vraj strávil jedením a pitím s dôstojníkmi kráľovskej stráže

Kasárne sú blízko hradu Windsor, kde žije britská kráľovná Alžbeta II.

3.5.2022 (Webnoviny.sk) - Britská armáda začala vyšetrovanie incidentu, pri ktorom údajne narušiteľ strávil noc v kasárňach pri hrade Windsor spolu s kráľovskou strážou. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na ďalšie britské médiá.

Noviny The Sun uviedli, že políciu upozornili na hlásenia o samozvancovi vo Viktóriiných kasárňach vo Windsore minulú stredu ráno.

Armáda to berie vážne

Podľa Talk TV muž prišiel k vojakom predstierajúc, že je kňaz. Televízia uviedla, že údajne strávil noc jedením a pitím s vyššími dôstojníkmi, pričom tvrdil, že bol priateľom duchovného práporu.

„Armáda berie toto narušenie bezpečnosti mimoriadne vážne a bude prednostne dôkladne vyšetrené,“ uviedla armáda s tým, že vzhľadom na trvanie vyšetrovania to nemôže ďalej komentovať.

Polícia muža odviedla

Regionálna polícia uviedla, že muža z kasární po privolaní odviedli a neboli nutné ďalšie kroky.

Kasárne sú blízko hradu, kde žije britská kráľovná Alžbeta II. V čase incidentu bola panovníčka vo svojom norfolskom sídle Sandringham.


Najčítanejšia najnovšia správa

Verejné financie budú kvôli Matovičovi v katastrofálnom stave, tvrdí Truban a pridáva ďalšiu kritiku

verejne financie budu kvoli matovicovi v katastrofalnom stave tvrdi truban a pridava dalsiu kritiku

8.8.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Truban je presvedčený, že Slovensko potrebuje nového ministra financií.

Tvrdí, že súčasný minister a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič je len ministrom vlastných nápadov, nedokáže riešiť problémy, a preto verejné financie budú katastrofálne. Truban o tom informoval v pondelok na sociálnej sieti.

Skončí to hospodárskou katastrofou

„Ak bude ďalej improvizovať s verejnými financiami tak, ako sme ho nechali vymýšľať opatrenia v pandémii, čo viedlo k tomu, že sme skončili na chvoste Európskej únie (EÚ) s najvyššou úmrtnosťou, najnižšou zaočkovanosťou a nemocnicami, ktoré skolabovali, tak to skončí hospodárskou katastrofou," dodal podpredseda PS.

Snaží sa oklamať verejnosť

Podľa neho sa ministerstvo financií snaží oklamať verejnosť vývojom daňových príjmov uprostred roku.

Truban na sociálnej sieti citoval Radu pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ), „ak vláda nepríjme dodatočné opatrenia, deficit verejnej správy by mal v roku 2023 mierne klesnúť, následne v rokoch 2024 a 2025 vzrastie až k úrovni 4,5 percenta HDP." Podpredseda PS je presvedčený, že Matovič žiadne opatrenia neprijme.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Počasie