• Dnes je: Pondelok 20. mája 2024 meniny má Bernard

Európski lídri sú šokovaní útokom na Roberta Fica a vyjadrujú nádej v jeho rýchle uzdravenie, medzi nimi aj Orbán či Zelenskyj

Európski lídri sú šokovaní útokom na Roberta Fica a vyjadrujú nádej v jeho rýchle uzdravenie, medzi nimi aj Orbán či Zelenskyj

Viacerí útok odsúdili a prajú mu skoré uzdravenie.

15.5.2024 (SITA.sk) - Streľba na slovenského premiéra Roberta Fica šokovala európskych lídrov.

Maďarský premiér Viktor Orbán sa na sociálnej sieti X vyjadril, že ho hlboko šokoval „ohavný útok voči môjmu priateľovi, premiérovi Robertovi Ficovi“. „Modlime sa za jeho zdravie a skoré uzdravenie! Boh žehnaj jemu a jeho krajine!“ napísal.

„Šokujúce správy zo Slovenska. Robert, v tejto veľmi ťažkej chvíli myslím na teba,“ reagoval na X poľský premiér Donald Tusk.

Rakúsky kancelár Karl Nehammer, ktorý podľa jeho slov len pred niekoľkými dňami s Ficom hovoril o bezpečnostných otázkach, v reakcii na správu o útoku vyhlásil, že „nenávisť a násilie nesmú v našich demokraciách prevládnuť a treba proti nim bojovať s maximálnym odhodlaním!“

Streľba na Fica je podľa nemeckého kancelára „zbabelý pokus o atentát”. „Násilie nesmie mať v európskej politike miesto. V týchto hodinách myslím na Roberta Fica, jeho rodinu a občanov Slovenska,“ vyjadril sa Olaf Scholz.

Ukrajinský premiér Denys Šmyhaľ sa na X vyjadril, že takýto násilný čin ako je útok na predsedu slovenskej vlády „je neprijateľný a zodpovední musia byť potrestaní“.

„Dôrazne odsudzujeme tento akt násilia voči predsedovi vlády nášho susedného partnerského štátu. Malo by sa vynaložiť maximálne úsilie, aby sa zabezpečilo, že sa násilie nestane normou v žiadnej krajine, forme alebo sfére,“ vyjadril sa ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka považuje útok na predsedu vlády za neakceptovateľný.


Súčasne tvrdí, že postrelenie premiéra je vyvrcholením nálad, ktoré sú v spoločnosti živené. „Je to prejav nenávisti. Je to prejav útoku nielen na človeka, ale ako na predsedu vlády je to útok na samotnú podstatu štátnosti,“ uviedol vo videu na sociálnej sieti.

Avizoval, že orgány činné v trestnom konaní budú na atentát na predsedu vlády „nekompromisne“ reagovať. „Budú vykonané všetky úkony, aby páchateľ tohto ohavného skutku bol nekompromisne a spravodlivo potrestaný. Predsedovi vlády SR prajem skoré uzdravenie,“ povedal v závere.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Pondelok 20. máj 2024

horoskopy na dnes pondelok 20 maj 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Nadišiel čas, aby ste splnili sľuby, ktoré sa od vás očakávajú. Ak budete ich splnenie odďaľovať, prestanú vás brať vážne. To by vás iste veľmi mrzelo. Naplno sa vo veci angažujte.

Býk 21.4. - 21.5.

Váš zmysel pre povinnosť vás núti k plnému nasadeniu. Podriaďte vaše záujmy len existenčnej nutnosti. Nenechajte sa strhnúť k nepremysleným činom.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Rozhýbte sa, mali by ste riešiť nejakú chúlostivú otázku. Poobede sa vo vašej blízkosti objaví osoba, ktorá vás neobyčajne priťahuje.

Rak 22.6. - 22.7.

Tak ľahko, ako by ste si to predstavovali, to predsa len zatiaľ nepôjde. Nejaký čas budete musieť ešte vydržať nápor útokov, ktoré sa budú na vás valiť z rôznych strán.
Všetky Horoskopy pre Pondelok 20. máj 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie