• Dnes je: Streda 29. novembra 2023 meniny má Vratko

Európska únia predĺžila platnosť sankcií proti Rusku, prijala aj ďalšie opatrenia proti ich obchádzaniu

Európska únia predĺžila platnosť sankcií proti Rusku, prijala aj ďalšie opatrenia proti ich obchádzaniu

V súčasnosti sankcie EÚ proti Rusku tvorí široké spektrum opatrení, vrátane obmedzenia v oblasti obchodu, financií či technológií.

20.7.2023 (SITA.sk) - Európska únia (EÚ) predĺžila platnosť sankcií proti Rusku o šesť mesiacov.

Sankcie od roku 2014

Ako uviedol tlačový odbor Rady EÚ, tieto sankcie, ktoré boli prvý raz prijaté v roku 2014 v reakcii na ruské kroky destabilizujúce situáciu na Ukrajine, boli výrazne rozšírené od februára 2022 po tom, ako Moskva začala proti Ukrajine nevyprovokovanú a neodôvodnenú vojenskú agresiu. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Široké spektrum opatrení

V súčasnosti sankcie EÚ proti Rusku tvorí široké spektrum opatrení, vrátane obmedzenia v oblasti obchodu, financií, technológií, priemyslu a dopravy.

Patrí k nim aj zákaz dovozu ruskej ropy po mori do Európskej únie, odpojenie viacerých ruských bánk od platobného systému SWIFT a zastavenie vysielacích aktivít prokremeľských dezinformačných médií. Okrem toho Únia prijala špecifické opatrenia s cieľom posilniť svoju schopnosť čeliť obchádzaniu sankcií.

Viac k téme: sankcie voči Rusku
Zdroj: SITA.sk - Európska únia predĺžila platnosť sankcií proti Rusku, prijala aj ďalšie opatrenia proti ich obchádzaniu © SITA Všetky práva vyhradené.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 29. november 2023

horoskopy na dnes stredu 29 november 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 29. november 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Čaká vás deň vhodný na nákupy. Máte šancu stretnúť priateľa, s ktorým môžete stráviť príjemné popoludnie. Pozor, zdravotne nie ste v najlepšej kondícii.

Býk 21.4. - 21.5.

Doterajšie úlohy sa vám zdajú priľahké? Práve rutina sa stane prekážkou v dosiahnutí určitého cieľa. Nejaký čas vám potrvá, kým nájdete originálny postup.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Máte výbornú náladu? Niektorým ľuďom sa to nebude páčiť, budú vás chcieť znechutiť. Riaďte sa vlastným rozumom. Dávajte si pozor na nočné zážitky.

Rak 22.6. - 22.7.

Už dnes úplne zabudnete na prácu a najbližším pripravíte atraktívny program. Počítajte s prejavmi vďačnosti. Milovaná osoba vás príjemne prekvapí.Všetky Horoskopy pre Stredu 29. november 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie