• Dnes je: Utorok 07. februára 2023 meniny má Vanda

Európska komisia podporí 61 projektov cez Európsky obranný fond, do výskumu a vývoja investuje vyše miliardy eur

Európska komisia podporí 61 projektov cez Európsky obranný fond, do výskumu a vývoja investuje vyše miliardy eur

Podporu dostanú aj sľubné projekty, do ktorých sú zapojené cezhraničné malé a stredné podniky (MSP) a začínajúce podniky v rámci kategórie špecializovaných MSP.

5.12.2022 (Webnoviny.sk) - Európska komisia schválila investíciu vo výške zhruba 1,2 miliardy eur do spoločného obranného výskumu a vývoja.

Vôbec po prvý raz prijala rozhodnutie o udelení grantov pre 61 projektov prostredníctvom Európskeho obranného fondu (EDF). Komisia o tom informuje na svojej webstránke.

Projekty špičkových obranných kapacít

Týmto rozhodnutím EÚ financuje projekty špičkových obranných kapacít, ako sú bojové lietadlá, obrnené vozidlá a lode novej generácie, kritických obranných technológií v oblastiach vesmíru, kybernetiky, vojenských cloudových služieb, umelej inteligencie a polovodičov, prelomových technológií, najmä v oblasti kvantových technológií a nových materiálov, i medicínskych protipatrení.

Do oblasti vzdušného boja poputuje zhruba 190 miliónov eur, pozemného boja približne 155 miliónov, námorného boja asi 103 miliónov a protivzdušnej a protiraketovej obrany okolo 100 miliónov eur.

Podporia aj malé a stredné podniky

Projekty súvisiace s vesmírom dostanú podporu približne 50 miliónov eur a s kybernetickou bezpečnosťou 38 miliónov eur.

Financovaných je 24 projektov.

Celkovo tvoria MSP približne 43 percent subjektov zúčastňujúcich sa na projektoch.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskop na dnes Utorok 7. február 2023

horoskop na dnes utorok 7 februar 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 7. február 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Dobre si zvážte prednosti a nevýhody plánu, ktorý sa chystáte zverejniť. Vyvoláte nervozitu a možno aj hádky. Nebolo by príjemnejšie stráviť pekné chvíle na prechádzke?

Býk 21.4. - 21.5.

Vďaka optimistickému prístupu prežijete dnešok bez problémov. Nesplníte síce to, čo ste si predsavzali, ale máte dobrý dôvod na spokojnosť. Aj zajtra bude deň.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Niekto, na kom vám veľmi záleží, vás dnes prekvapí láskou a vrúcnosťou. Prijmite city s radosťou, otáľanie môže vyvolať nedorozumenie.

Rak 22.6. - 22.7.

Planéty vám prinesú šťastie v súkromnom živote. Nejaká nová šanca vás vyľaká, ale predsa pozbierate odvahu a sebavedomie. Už večer urobíte prvé kroky.


Všetky Horoskopy pre Utorok 7. február 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?


Počasie