• Dnes je: Nedeľa 25. februára 2024 meniny má Frederik(a)

Európska komisia označila šesť spoločností za strážcov prístupu, toto od nich očákava

Európska komisia označila šesť spoločností za strážcov prístupu, toto od nich očákava

Určené spoločnosti musia zaručiť a preukázať dodržiavanie predpisov a do šiestich mesiacov musia predložiť podrobnú správu o ich dodržiavaní.

Európska komisia (EK) v stredu po prvý raz určila šiestich strážcov prístupu podľa aktu o digitálnych trhoch, ktorého cieľom je zabezpečiť konkurenčné a spravodlivé trhy v digitálnom sektore.

Danými strážcami, ktorí zabezpečujú kľúčovú bránu medzi podnikmi a spotrebiteľmi v súvislosti so základnými platformovými službami, sú spoločnosti Alphabet, Amazon, Apple, ByteDance, Meta a Microsoft.

Ako informuje EK na svojej webstránke, títo strážcovia poskytujú dovedna 22 určených základných platformových služieb a majú teraz šesť mesiacov na to, aby zabezpečili, že budú spĺňať všetky povinnosti vyplývajúce z aktu o digitálnych trhoch. Niektoré povinnosti im však plynú už od momentu určenia za strážcu prístupu.

Kruté sankcie

Určené spoločnosti musia zaručiť a preukázať dodržiavanie predpisov a do šiestich mesiacov musia predložiť podrobnú správu o ich dodržiavaní. Eurokomisia bude monitorovať vykonávanie predmetných povinností a ich dodržiavanie podľa aktu a v prípade, že sa tak nebude diať, môže uložiť pokuty až do výšky 10 percent celosvetového obratu spoločnosti a až 20 percent pri opakovanom porušení pravidiel. V prípade systematického porušovania pravidiel má EK právomoc prijať dodatočné nápravné opatrenia, ako napríklad uložiť strážcovi prístupu povinnosť predať svoj podnik alebo jeho časti či zakázať nadobudnutie ďalších služieb.

Prieskum trhu

Komisia okrem stanovenia strážcov prístupu začala aj štyri preskúmania trhu na ďalšie posúdenie oznámení spoločností Microsoft a Apple, v ktorých tvrdia, že hoci dosahujú prahové hodnoty, niektoré ich základné platformové služby nemožno považovať za brány prístupu.

Týka sa to služieb Bing, Edge a Microsoft Advertising a iMessage. Zároveň iniciovala aj preskúmanie trhu v snahe podrobnejšie posúdiť, či iPADOS spoločnosti Apple treba určiť za strážcu prístupu napriek tomu, že nedosahuje prahové hodnoty.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 25. február 2024

horoskopy na dnes nedelu 25 februar 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Baran 21.3. - 20.4.

Únava vám zabráni nasadiť vyššie tempo. Stretnete niekoho, kto vám bude chcieť pomôcť, ale jeho zisk bude oveľa prevyšovať váš. Porozmýšľajte nad ponúkanou pomocou.

Býk 21.4. - 21.5.

Možno by ste chceli na poslednú chvíľu zmeniť svoje plány. Ak však neurobíte dostatočné bezpečnostné opatrenia musíte rátať s istým rizikom. V jednej záležitosti vás čaká prekvapenie.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dnes vás zaujme niekto svojimi zaujímavými názormi. Radi by ste sa s ním porozprávali, aby ste sa zbavili svojich pochybností. Nenechajte si nahovoriť niečo, o čom nie ste skalopevne presvedčení.

Rak 22.6. - 22.7.

Konajte cieľavedome a zodpovedne. Nenechajte sa vykoľajiť vlastnou nervozitou. V zamestnaní máte šancu zlepšiť pozíciu, len si nevšímajte pripomienky.
Všetky Horoskopy pre Nedeľu 25. február 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie