• Dnes je: Utorok 23. apríla 2024 meniny má Vojtech

Europoslankyňa Lexmann sa stala obeťou čínskeho kybernetického útoku, vyzýva k ráznej reakcii aj k ochrane inštitúcií

Europoslankyňa Lexmann sa stala obeťou čínskeho kybernetického útoku, vyzýva k ráznej reakcii aj k ochrane inštitúcií

Kybernetické útoky boli namierené na viacerých poslancov a ministrov naprieč Európou.

3.4.2024 (SITA.sk) - Europoslankyňa Miriam Lexmann (KDH) sa stala obeťou kybernetického útoku. Tie boli namierené na viacerých poslancov a ministrov naprieč Európou, medzi ktorými okrem Lexmann figuruje český minister zahraničných vecí Jan Lipavský alebo britská ministerka pre ekonomickú bezpečnosť Nus Ghaniová.

Úmyselný útok na demokraciu

Ako ďalej informoval Peter Kravčák z Kancelárie poslankyne Európskeho parlamentu Miriam Lexmann, útoky má na svedomí hackerská skupina známa ako Advanced Persistent Threat 31, ktorá bola súčasťou kyberšpionážnej skupiny riadenej Ministerstvom štátnej bezpečnosti Čínskej ľudovej republiky (ČĽR).

Skupina sa pri kybernetických útokoch zamerala na poslancov, úradníkov, novinárov, ale aj akademikov. „Ide o úmyselný útok na našu demokraciu, akt kybernetickej špionáže a nadnárodnej represie, ktorý sa zameriava na zákonodarcov vrátane tých, ktorých ČĽR sankcionuje za ich ľudskoprávnu angažovanosť a kritiku praktík totalitného režimu, ako aj poukazovania na ekonomické hrozby," uviedla Lexmann, ktorá je súčasťou čínskeho sankčného zoznamu.

Briti uvalili sankcie

Americké ministerstvo spravodlivosti tvrdí, že hackerská skupina sa v roku 2021 zacielila na emailové účty politikov, ktorí boli súčasťou Medziparlamentnej aliancie pre Čínu vrátane všetkých jej členov z Európskej únie.

Podľa Kravčáka stále prebieha vyšetrovanie možného dopadu kybernetických útokov, pričom americké ministerstvo spravodlivosti obvinilo členov hackerskej skupiny a Spojené kráľovstvo sa na nich rozhodlo uvaliť sankcie. Lexmann tvrdí, že je absurdné, ak odhalenia o útokoch prichádzajú po takmer troch rokoch zo Spojených štátov amerických a nie z našich spravodajských agentúr.

„Od ekonomického nátlaku cez špionáž, kybernetické útoky až po škodlivý obsah poskytovaný našim deťom prostredníctvom sociálnych aplikácií, ako je TikTok, tieto najnovšie útoky opäť ukazujú, že totalitný režim v Číne predstavuje dnes najkomplexnejšiu hrozbu pre našu slobodu a bezpečnosť. Potrebujeme ráznu reakciu a ochranu našich demokratických inštitúcií i spoločnosti," uviedla Lexmann.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Utorok 23. apríl 2024

horoskopy na dnes utorok 23 april 2024

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Utorok 23. apríl 2024

Baran 21.3. - 20.4.

V práci sa vám konečne otvoria nové šance. Mali by ste ich využiť najlepšie, ako len viete. Trochu húževnatosti a výsledky predbehnú očakávanie.

Býk 21.4. - 21.5.

Záležitosti tvojho srdca, ktoré sa zdali doteraz pomýlené sa začínajú prejavovať opäť ako reálne. Treba sa len viac angažovať a vyliezť zo svojej ulity.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Rozčaruje vás niečie rozhodnutie, ale nezúfajte. Aspoň už konečne budete vedieť, na čom ste. Ak porozmýšľate, prídete na to, že malo prísť už skôr.

Rak 22.6. - 22.7.

Dnes sa nebudete cítiť celkom vo svojej koži, čo sa prejaví striedaním nálad. Nedajte sa ovplyvniť momentálnou náladou na neuvážené činy, ktoré by ste neskôr mohli ľutovať.
Všetky Horoskopy pre Utorok 23. apríl 2024

Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?

Najčastejšie používané klamstvá podľa znamenia zverokruhu


Počasie