• Dnes je: Streda 27. septembra 2023 meniny má Cyprián

Europoslanec Wiezik opäť kritizuje spôsob riešenia znečistenia rieky Slaná a poukazuje na inú možnosť

Europoslanec Wiezik opäť kritizuje spôsob riešenia znečistenia rieky Slaná a poukazuje na inú možnosť

Europoslanec a člen predsedníctva PS Michal Wiezik.

Europoslanec Michal Wiezik z hnutia Progresívne Slovensko (PS) opäť kritizuje, akým spôsobom ministerstvo životného prostredia rieši znečistenie rieky Slaná. Jeho odstránenie bude podľa ministerstva stáť viac ako 6,2 milióna eur.

Počíta sa s betónovou injektážou bane v Nižnej Slanej a odsávaním kontaminovaných sedimentov z koryta rieky. Informovala o tom v tlačovej správe komunikačná poradkyňa Wiezika Zuzana Palušáková.

Na západe je to štandard

Už od minuloročného leta je podľa europoslanca k dispozícii inovatívne, trvalé a bezpečné riešenie založené na adresnej neutralizácii problémových vrstiev v bani.

Takýto spôsob sa podľa Wiezika v západných krajinách štandardne používa pri podobných typoch environmentálnych havárií.

Symbol zlyhania a chaosu

„Alarmujúce je, že toto riešenie nebolo ani po opakovaných výzvach riadne prerokované na zasadnutiach medzirezortného krízového štábu a nebolo odborne posúdené kompetentnými orgánmi. Namiesto toho ideme problém zalievať betónom. Tento problém môže nabrať ešte oveľa väčšie rozmery. V narušenom podloží si banská voda ľahko nájde inú cestu a nebezpečné znečistenie sa môže objaviť na inom mieste,“ upresnil Wiezik. Dodal, že znečistenie rieky symbolizuje zlyhanie a chaos tejto vlády.

„Už viac ako rok si medzi sebou kompetentní prehadzujú zodpovednosť, aby následne prišli s veľkolepým riešením, ktoré je nielen drahé, neúplné a pravdepodobne dočasné, ale ktorého efektívnosť je zo strany odborníkov a odborníčok kritizovaná,“ uzavrel europoslanec.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Stredu 27. september 2023

horoskopy na dnes stredu 27 september 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Stredu 27. september 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Doobeda bude fantasticky, ale neskôr vás poriadne potrápi uzavretosť a zdržanlivosť osoby, s ktorou sa dnes stretnete. Zabodujete svojou fantáziou.

Býk 21.4. - 21.5.

Okolnosti vás prinútia k tomu, aby ste sa rozhodli. Znovu získate duševnú rovnováhu. City osoby, ktorá vám nie je ľahostajná, neberte na ľahkú váhu.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Dobre si zvážte prednosti a nevýhody plánu, ktorý sa chystáte zverejniť. Vyvoláte nervozitu a možno aj hádky. Nebolo by príjemnejšie stráviť pekné chvíle na prechádzke?

Rak 22.6. - 22.7.

Vnútorný nepokoj vám dnes zabráni, aby ste sa zaoberali zložitými vecami. Porozmýšľajte, čo je dôvodom vášho znepokojenia, robte len bežné veci. Ani technická porucha sa nevylučuje.Všetky Horoskopy pre Stredu 27. september 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie