• Dnes je: Pondelok 11. decembra 2023 meniny má Hilda

Éra zlatých tehličiek a mercedesov je minulosťou, reaguje šéf hmotných rezerv na Ficove vyhlásenie o „zmiznutej“ munícii

Éra zlatých tehličiek a mercedesov je minulosťou, reaguje šéf hmotných rezerv na Ficove vyhlásenie o „zmiznutej“ munícii

Robert Fico na tlačovej besede v utorok 16.

18.5.2023 (SITA.sk) - Správa štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR neposkytla inému štátu žiadnu muníciu, žiadne granáty, žiadnu vojenskú techniku alebo materiál vojenského charakteru, a to nielen vo vzťahu k Ukrajine, ale aj k iným štátom.

Uviedol to predseda SŠHR SR Ján Rudolf v reakcii na vyhlásenia Roberta Fica o "zmiznutej" munície zo skladov SŠHR SR za 9 miliónov eur.

„Ubezpečujem vás, že zo skladov sa žiadna munícia v hodnote 9 miliónov eur nikdy nevytratila," vyhlásil Rudolf, ktorý sa dôrazne ohradil voči tomu, že by v správe hmotných rezerv dochádzalo k hrubému porušovaniu zákonov.

Éra zlatých tehličiek a predražených mercedesov

„Táto inštitúcia si to nezaslúži. Éra zlatých tehličiek a predražených mercedesov je v tejto inštitúcii už dávno minulosťou. Vyzývam preto politikov, aby nás prestali ťahať do špinavých politických prekáračiek, aby prestali zavádzať a klamať o štátnych hmotných rezervách a urážať čestných, svedomitých ľudí, ktorí poctivo pristupujú k svojim povinnostiam, pracujú pre obyvateľov SR v snahe očistiť a modernizovať náš úrad," uviedol Rudolf.

Ako dodal, Fico klamal o nákupe testov a teraz klame aj o vyskladnení munície. Ako však uviedol, s Ficom súhlasí v tom, že majú povinnosť vytvárať rezervy pre štát.

Krízová situácia

„Chcem ubezpečiť všetkých občanov SR, že sa snažíme plniť naše povinnosti. V minulosti sme nakúpili do rezervy štátu jadrové palivo, čo znamená, že v prípade krízovej situácie je SR pripravená na viac ako jeden rok vyrábania elektrickej energie pre náš štát, čím sme zabezpečili energetickú bezpečnosť štátu," vysvetlil predseda SŠHR SR s tým, že tiež dopĺňajú pšenicu, ryžu, cukor a iné komodity, aby sa postarali o potravinovú bezpečnosť.

Relevantné dôkazy

Súčasne Rudolf vyzval Fica, aby v prípade, že má relevantné dôkazy o neoprávnenom použití štátnych hmotných rezerv, mobilizačných rezerv a o protizákonnom používaní munície alebo iného vojenského materiálu, aby neváhal a neodkladne ich informoval, respektívne konal v zmysle zákonných možností.

Robert Fico na tlačovej besede v utorok 16. mája vyzval ministra obrany Martina Sklenára, aby rokoval so stranou Smer-SD o aktuálnej bezpečnostnej situácii. Fica zaujíma najmä to, či je nový minister pripravený niesť zodpovednosť za odovzdanie zbraní Ukrajine exministrom Jaroslavom Naďom.

Štátne hmotné rezervy majú zo zákona povinnosť vytvárať rezervy pre štát pre bezpečnostné situácie. Vieme, že v skladoch bola munícia za 9 miliónov eur, ktorá sa vytratila a zrazu tam nie je. Nie je možné len tak vybrať zásoby štátu, a dať to inému štátu, pokiaľ nie je majetok vyhlásený za nepotrebný alebo nepoužiteľný," vyhlásil Fico s tým, že v týchto prípadoch dochádzalo k hrubému porušeniu zákonov.

Zdroj WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené

Najčítanejšia najnovšia správa

Horoskopy na dnes Nedeľu 10. december 2023

horoskopy na dnes nedelu 10 december 2023

Jednou z najčítanejších rubrík časopisov, novín aj niektorých internetových portálov sú práve horoskopy.

Čítajú ich viac ženy, no zaujmú i mnohých mužov.

Veď, kto by nechcel poznať svoju budúcnosť?

Astrológia nám nehovorí čo máme robiť, má nám len poradiť, čo by sme mali robiť vzhľadom na astrologický vplyv. Nakoniec, každý ma všetko vo vlastných rukách.

Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023

Baran 21.3. - 20.4.

Asi ste porušili nejaké príkazy a dnes sa objavia problémy. Prestaňte robiť starosti iným, lebo môže dôjsť k niečomu, čo sa už nedá napraviť.

Býk 21.4. - 21.5.

Dnes sa najľahšie dohovoríte s ľuďmi, s ktorými máte nejaký dlhodobý spor. Určite sa vám podarí vybaviť záležitosť, ktorá vás už dlhšie trápi.

Blíženci 22.5. - 21.6.

Váš zámer ešte nie je zrelý na zverejnenie. Nerozhodujte, či ide o pracovný, alebo súkromný zámer. Mohli by ste všetko zakríknuť.

Rak 22.6. - 22.7.

Ovládne vás pocit neistoty. Nebojte sa, nájdete správny postup. Zodpovedný prístup sa vám vyplatí, dozviete sa o zlepšení vašej finančnej situácie.Všetky Horoskopy pre Nedeľu 10. december 2023
Je nepochybné, že horoskopy v sebe ukrývajú tajomstvá o tom, čo nás čaká v oblasti lásky, rodiny či financií a zdravia. Človek je všeobecne veľmi zvedavý a preto chce vedieť čo ho môže stretnúť, čo ho čaká a či sa to aj naplní. Zároveň vždy dúfa len v to dobré. Preto máme tendenciu všímať si v horoskopoch viac pozitívne veci, ako tie negatívne.

Veľký stravovací horoskop. Jedzte podľa svojho znamenia.

Nečítate pravidelne denný horoskop? Robíte chybu, môžete si tým uľahčiť život!

Prečo radi čítame a veríme horoskopom?

Ako schudnúť podľa znamenia zverokruhu

Čo je najkrajšia vlastnosť vášho znamenia?


Počasie